KBSL · 24. Hafta · 2024-2025 · 2 Mart 2025 00:00
Çimsa ÇBK Mersin 1. çeyreği 28-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 11 | 20 | 13 | 24 | 68 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 28 | 18 | 12 | 16 | 74 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.7 sezon ort. 74.0 | Tempo | 69.7 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
98.0 sezon ort. 102.4 | 100 hücumda sayı | 105.7 sezon ort. 109.8 |
50.9% sezon ort. 49.4% | eFG% | 46.8% sezon ort. 53.1% |
20.4% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 15.1% sezon ort. 15.6% |
32.1% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 37.2% sezon ort. 31.5% |
35.2% sezon ort. 23.9% | Serbest atış oranı | 40.3% sezon ort. 25.5% |
35.2% sezon ort. 31.8% | Üçlük payı | 45.2% sezon ort. 38.9% |
| Savunma | ||
105.7 sezon ort. 106.1 | 100 savunmada yenen sayı | 98.0 sezon ort. 97.0 |
46.8% sezon ort. 52.8% | Rakip eFG% | 50.9% sezon ort. 49.0% |
15.1% sezon ort. 17.3% | Zorlanan top kaybı | 20.4% sezon ort. 16.3% |
37.2% sezon ort. 29.2% | Rakip hücum ribaundu % | 32.1% sezon ort. 22.8% |
40.3% sezon ort. 26.0% | Rakip serbest atış oranı | 35.2% sezon ort. 21.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 31 dk+15.0 PIR
- Sokhna Adji Fall Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk+8.2 PIR
- Kübra Erat Melikgazi Kayseri Basketbol · 36 dk+7.5 PIR
- Bridget Elizabeth Carleton Çimsa ÇBK Mersin · 39 dk+6.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Aerial Powers Melikgazi Kayseri Basketbol · 36 dk−17.6 PIR
- Crystal Dangerfield Melikgazi Kayseri Basketbol · 16 dk−10.1 PIR
- Marine Johannes Çimsa ÇBK Mersin · 29 dk−8.9 PIR
- Marine Fauthoux Çimsa ÇBK Mersin · 28 dk−6.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 69.4 | 69.7 | 98.0 | 50.9% | 20.4% | 32.1% | 35.2% | 105.7 | 46.8% | 15.1% | 62.8% | 40.3% | -7.7 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 70.0 | 69.7 | 105.7 | 46.8% | 15.1% | 37.2% | 40.3% | 98.0 | 50.9% | 20.4% | 67.9% | 35.2% | +7.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 24/54 (%44.4) | Saha İçi Şut | 25/62 (%40.3) |
| 17/35 (%48.6) | 2 Sayı | 17/34 (%50.0) |
| 7/19 (%36.8) | 3 Sayı | 8/28 (%28.6) |
| 13/19 (%68.4) | Serbest Atış | 16/25 (%64.0) |
| 36 | Ribaund | 35 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 19 |
| 19 | Asist | 20 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 5 | Blok | 0 |
| 16 | Top Kaybı | 13 |
| 22 | Faul | 19 |
| 166 | Verimlilik (PIR) | 158 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 19 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 6, Çimsa ÇBK Mersin 13 galibiyet aldı.
- 2024-2025 · Çimsa ÇBK Mersin 79-73 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2023-2024 · Çimsa ÇBK Mersin 53-67 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2023-2024 · Melikgazi Kayseri Basketbol 52-80 Çimsa ÇBK Mersin
- 2022-2023 · Çimsa ÇBK Mersin 70-56 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2022-2023 · Melikgazi Kayseri Basketbol 65-83 Çimsa ÇBK Mersin


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 06.12.2024Çimsa ÇBK Mersin 79-73 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 01.03.2025Melikgazi Kayseri Basketbol 68-74 Çimsa ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

