KBSL · 10. Hafta · 2023-2024 · 16 Kasım 2023 00:00
ÇBK Mersin 2. çeyreği 27-15 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 14 | 15 | 15 | 8 | 52 |
| ÇBK Mersin | 17 | 27 | 21 | 15 | 80 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.6 sezon ort. 77.7 | Tempo | 74.6 sezon ort. 77.6 |
| Hücum | ||
71.3 sezon ort. 109.7 | 100 hücumda sayı | 104.9 sezon ort. 105.9 |
37.5% sezon ort. 54.1% | eFG% | 56.3% sezon ort. 51.4% |
22.0% sezon ort. 15.6% | Top kaybı oranı | 22.7% sezon ort. 16.0% |
22.5% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 36.4% sezon ort. 30.5% |
15.0% sezon ort. 22.9% | Serbest atış oranı | 19.0% sezon ort. 24.4% |
33.3% sezon ort. 36.5% | Üçlük payı | 42.9% sezon ort. 38.4% |
| Savunma | ||
104.9 sezon ort. 106.4 | 100 savunmada yenen sayı | 71.3 sezon ort. 96.6 |
56.3% sezon ort. 51.4% | Rakip eFG% | 37.5% sezon ort. 46.5% |
22.7% sezon ort. 15.5% | Zorlanan top kaybı | 22.0% sezon ort. 16.2% |
36.4% sezon ort. 29.9% | Rakip hücum ribaundu % | 22.5% sezon ort. 26.6% |
19.0% sezon ort. 24.7% | Rakip serbest atış oranı | 15.0% sezon ort. 24.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Gülcan ÇBK Mersin · 14 dk+7.3 PIR
- Alina Iagupova ÇBK Mersin · 20 dk+5.7 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin · 28 dk+5.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Claudia Monica Cuic Melikgazi Kayseri Basketbol · 28 dk−18.2 PIR
- Gintare Petronyte Melikgazi Kayseri Basketbol · 18 dk−15.1 PIR
- Virag Csilla Kiss ÇBK Mersin · 21 dk−7.7 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin · 22 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 73.0 | 74.6 | 71.3 | 37.5% | 22.0% | 22.5% | 15.0% | 104.9 | 56.3% | 22.7% | 63.6% | 19.0% | -33.6 |
| ÇBK Mersin | 76.3 | 74.6 | 104.9 | 56.3% | 22.7% | 36.4% | 19.0% | 71.3 | 37.5% | 22.0% | 77.5% | 15.0% | +33.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 20/60 (%33.3) | Saha İçi Şut | 31/63 (%49.2) |
| 15/40 (%37.5) | 2 Sayı | 22/36 (%61.1) |
| 5/20 (%25.0) | 3 Sayı | 9/27 (%33.3) |
| 7/9 (%77.8) | Serbest Atış | 9/12 (%75.0) |
| 30 | Ribaund | 43 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 10 | Asist | 16 |
| 8 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 1 |
| 18 | Top Kaybı | 20 |
| 17 | Faul | 18 |
| 82 | Verimlilik (PIR) | 189 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 16 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 5, ÇBK Mersin 11 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 15.11.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 52-80 ÇBK Mersin
- 16.02.2024ÇBK Mersin 53-67 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

