KBSL · 6. Hafta · 2023-2024 · 16 Ekim 2023 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol ilk çeyreği 24-13 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Emlak Konut | 13 | 20 | 18 | 12 | 63 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 24 | 19 | 22 | 15 | 80 |
| Emlak Konut | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.7 sezon ort. 77.8 | Tempo | 73.7 sezon ort. 77.7 |
| Hücum | ||
84.8 sezon ort. 96.8 | 100 hücumda sayı | 109.5 sezon ort. 108.4 |
55.9% sezon ort. 49.0% | eFG% | 51.6% sezon ort. 53.6% |
28.1% sezon ort. 17.5% | Top kaybı oranı | 18.4% sezon ort. 15.7% |
13.3% sezon ort. 24.9% | Hücum ribaundu % | 42.4% sezon ort. 27.8% |
23.5% sezon ort. 21.2% | Serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 22.6% |
49.0% sezon ort. 39.1% | Üçlük payı | 34.4% sezon ort. 36.4% |
| Savunma | ||
109.5 sezon ort. 101.8 | 100 savunmada yenen sayı | 84.8 sezon ort. 107.2 |
51.6% sezon ort. 48.3% | Rakip eFG% | 55.9% sezon ort. 51.5% |
18.4% sezon ort. 14.9% | Zorlanan top kaybı | 28.1% sezon ort. 15.3% |
42.4% sezon ort. 29.3% | Rakip hücum ribaundu % | 13.3% sezon ort. 30.6% |
25.0% sezon ort. 23.8% | Rakip serbest atış oranı | 23.5% sezon ort. 24.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşegül Günay Aladağ Melikgazi Kayseri Basketbol · 31 dk+12.8 PIR
- Merve Arı Melikgazi Kayseri Basketbol · 26 dk+7.2 PIR
- Ilze Jakobsone Emlak Konut · 17 dk+5.9 PIR
- Ceren Akpınar Emlak Konut · 15 dk+3.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alanna Simone Smith Emlak Konut · 37 dk−20.3 PIR
- Gintare Petronyte Melikgazi Kayseri Basketbol · 30 dk−11.7 PIR
- Berfin Sertoğlu Emlak Konut · 15 dk−10.9 PIR
- Gizem Başaran Turan Emlak Konut · 16 dk−5.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Emlak Konut | 74.3 | 73.7 | 84.8 | 55.9% | 28.1% | 13.3% | 23.5% | 109.5 | 51.6% | 18.4% | 57.6% | 25.0% | -24.7 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 73.0 | 73.7 | 109.5 | 51.6% | 18.4% | 42.4% | 25.0% | 84.8 | 55.9% | 28.1% | 86.7% | 23.5% | +24.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Emlak Konut | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 24/51 (%47.1) | Saha İçi Şut | 30/64 (%46.9) |
| 15/26 (%57.7) | 2 Sayı | 24/42 (%57.1) |
| 9/25 (%36.0) | 3 Sayı | 6/22 (%27.3) |
| 6/12 (%50.0) | Serbest Atış | 14/16 (%87.5) |
| 23 | Ribaund | 40 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 19 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 16 | Asist | 19 |
| 9 | Top Çalma | 12 |
| 4 | Blok | 2 |
| 22 | Top Kaybı | 16 |
| 18 | Faul | 18 |
| 117 | Verimlilik (PIR) | 199 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Emlak Konut 2, Melikgazi Kayseri Basketbol 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 15.10.2023Emlak Konut 63-80 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 21.01.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 89-80 Emlak Konut
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

