KBSL · 2. Hafta · 2023-2024 · 17 Eylül 2023 00:00
Nesibe Aydın ilk çeyreği 29-13 kazanarak maçı erken kopardı. Melikgazi Kayseri Basketbol ikinci yarıda 37-32 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 29 | 21 | 17 | 15 | 82 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 13 | 18 | 24 | 13 | 68 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.1 sezon ort. 77.4 | Tempo | 74.1 sezon ort. 77.7 |
| Hücum | ||
112.2 sezon ort. 103.2 | 100 hücumda sayı | 90.5 sezon ort. 109.1 |
52.1% sezon ort. 48.6% | eFG% | 45.7% sezon ort. 53.8% |
13.6% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 19.0% sezon ort. 15.7% |
38.5% sezon ort. 30.6% | Hücum ribaundu % | 23.7% sezon ort. 28.5% |
9.6% sezon ort. 27.4% | Serbest atış oranı | 39.7% sezon ort. 22.2% |
42.5% sezon ort. 35.3% | Üçlük payı | 29.3% sezon ort. 36.6% |
| Savunma | ||
90.5 sezon ort. 100.2 | 100 savunmada yenen sayı | 112.2 sezon ort. 106.2 |
45.7% sezon ort. 48.6% | Rakip eFG% | 52.1% sezon ort. 51.6% |
19.0% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 13.6% sezon ort. 15.8% |
23.7% sezon ort. 28.9% | Rakip hücum ribaundu % | 38.5% sezon ort. 29.8% |
39.7% sezon ort. 25.6% | Rakip serbest atış oranı | 9.6% sezon ort. 25.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 34 dk+10.6 PIR
- İlayda Güner Nesibe Aydın · 30 dk+7.9 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 18 dk+5.9 PIR
- Aishah Gameela Sutherland Nesibe Aydın · 27 dk+4.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Claudia Monica Cuic Melikgazi Kayseri Basketbol · 35 dk−16.5 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Melikgazi Kayseri Basketbol · 38 dk−7.2 PIR
- Breanna Marquice Richardson Melikgazi Kayseri Basketbol · 11 dk−6.6 PIR
- Gamze Takmaz Nesibe Aydın · 26 dk−3.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 73.1 | 74.1 | 112.2 | 52.1% | 13.6% | 38.5% | 9.6% | 90.5 | 45.7% | 19.0% | 76.3% | 39.7% | +21.7 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 75.1 | 74.1 | 90.5 | 45.7% | 19.0% | 23.7% | 39.7% | 112.2 | 52.1% | 13.6% | 61.5% | 9.6% | -21.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 32/73 (%43.8) | Saha İçi Şut | 24/58 (%41.4) |
| 20/42 (%47.6) | 2 Sayı | 19/41 (%46.3) |
| 12/31 (%38.7) | 3 Sayı | 5/17 (%29.4) |
| 6/7 (%85.7) | Serbest Atış | 15/23 (%65.2) |
| 44 | Ribaund | 33 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 20 | Asist | 18 |
| 3 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 4 |
| 12 | Top Kaybı | 16 |
| 23 | Faul | 13 |
| 190 | Verimlilik (PIR) | 143 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Nesibe Aydın 5, Melikgazi Kayseri Basketbol 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 16.09.2023Nesibe Aydın 82-68 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 26.12.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 82-86 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

