KBSL · 11. Hafta · 2022-2023 · 18 Aralık 2022 00:00
Nesibe Aydın 4. çeyreği 20-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 21 | 22 | 11 | 20 | 74 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 15 | 19 | 17 | 9 | 60 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.8 sezon ort. 74.2 | Tempo | 72.8 sezon ort. 75.5 |
| Hücum | ||
101.1 sezon ort. 102.7 | 100 hücumda sayı | 82.9 sezon ort. 91.5 |
48.6% sezon ort. 49.9% | eFG% | 42.9% sezon ort. 45.8% |
10.7% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 22.8% sezon ort. 19.4% |
26.2% sezon ort. 26.7% | Hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 28.7% |
20.3% sezon ort. 25.1% | Serbest atış oranı | 33.9% sezon ort. 27.8% |
37.7% sezon ort. 38.8% | Üçlük payı | 26.8% sezon ort. 24.6% |
| Savunma | ||
82.9 sezon ort. 95.5 | 100 savunmada yenen sayı | 101.1 sezon ort. 106.5 |
42.9% sezon ort. 45.7% | Rakip eFG% | 48.6% sezon ort. 51.9% |
22.8% sezon ort. 17.6% | Zorlanan top kaybı | 10.7% sezon ort. 16.1% |
28.9% sezon ort. 29.2% | Rakip hücum ribaundu % | 26.2% sezon ort. 30.9% |
33.9% sezon ort. 30.0% | Rakip serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 25.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 34 dk+14.3 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 29 dk+5.9 PIR
- Duygu Özen Nesibe Aydın · 17 dk+2.7 PIR
- Keyona Lavette Hayes Melikgazi Kayseri Basketbol · 30 dk+2.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Merritt Ramona Hempe Nesibe Aydın · 32 dk−15.6 PIR
- Calveion Sharqueail O Shay Landrum Melikgazi Kayseri Basketbol · 35 dk−10.7 PIR
- Elif Emirtekin Nesibe Aydın · 28 dk−5.8 PIR
- Feray Dalkılıç Melikgazi Kayseri Basketbol · 18 dk−5.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Duygu Özen 25 top çalma barajını geçti
- Daugile Sarauskaite 10 blok barajını geçti
- Keyona Lavette Hayes 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 73.2 | 72.8 | 101.1 | 48.6% | 10.7% | 26.2% | 20.3% | 82.9 | 42.9% | 22.8% | 71.1% | 33.9% | +18.2 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 72.4 | 72.8 | 82.9 | 42.9% | 22.8% | 28.9% | 33.9% | 101.1 | 48.6% | 10.7% | 73.8% | 20.3% | -18.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 30/69 (%43.5) | Saha İçi Şut | 22/56 (%39.3) |
| 23/43 (%53.5) | 2 Sayı | 18/41 (%43.9) |
| 7/26 (%26.9) | 3 Sayı | 4/15 (%26.7) |
| 7/14 (%50.0) | Serbest Atış | 12/19 (%63.2) |
| 38 | Ribaund | 42 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 18 | Asist | 13 |
| 13 | Top Çalma | 6 |
| 0 | Blok | 4 |
| 9 | Top Kaybı | 19 |
| 19 | Faul | 17 |
| 172 | Verimlilik (PIR) | 127 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Nesibe Aydın 3, Melikgazi Kayseri Basketbol 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 17.12.2022Nesibe Aydın 74-60 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 23.03.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 70-79 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

