KBSL · 10. Hafta · 2022-2023 · 11 Aralık 2022 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol ilk yarıyı 36-39 geride kapattı, ikinci yarıyı 40-33 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 21 | 15 | 18 | 22 | 76 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 16 | 23 | 20 | 13 | 72 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.2 sezon ort. 75.4 | Tempo | 73.2 sezon ort. 76.4 |
| Hücum | ||
107.7 sezon ort. 90.5 | 100 hücumda sayı | 94.8 sezon ort. 85.2 |
53.7% sezon ort. 45.4% | eFG% | 41.8% sezon ort. 40.9% |
21.8% sezon ort. 19.4% | Top kaybı oranı | 11.0% sezon ort. 18.2% |
44.4% sezon ort. 28.3% | Hücum ribaundu % | 31.3% sezon ort. 22.5% |
44.4% sezon ort. 27.4% | Serbest atış oranı | 24.7% sezon ort. 31.3% |
24.1% sezon ort. 24.7% | Üçlük payı | 43.8% sezon ort. 31.5% |
| Savunma | ||
94.8 sezon ort. 106.8 | 100 savunmada yenen sayı | 107.7 sezon ort. 105.6 |
41.8% sezon ort. 52.2% | Rakip eFG% | 53.7% sezon ort. 51.3% |
11.0% sezon ort. 16.2% | Zorlanan top kaybı | 21.8% sezon ort. 15.2% |
31.3% sezon ort. 30.7% | Rakip hücum ribaundu % | 44.4% sezon ort. 29.6% |
24.7% sezon ort. 25.5% | Rakip serbest atış oranı | 44.4% sezon ort. 23.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Keyona Lavette Hayes Melikgazi Kayseri Basketbol · 34 dk+15.1 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Melikgazi Kayseri Basketbol · 39 dk+11.9 PIR
- Feray Dalkılıç Melikgazi Kayseri Basketbol · 35 dk+4.7 PIR
- Daugile Sarauskaite Melikgazi Kayseri Basketbol · 30 dk+4.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Khaalia Hillsman Antalya Toroslar Basketbol · 38 dk−7.7 PIR
- Burcu Yağan Melikgazi Kayseri Basketbol · 22 dk−3.3 PIR
- Helin Boybeyi Antalya Toroslar Basketbol · 38 dk−1.5 PIR
- Shaqwedia Montrelle Wallace Antalya Toroslar Basketbol · 31 dk−0.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 70.6 | 73.2 | 107.7 | 53.7% | 21.8% | 44.4% | 44.4% | 94.8 | 41.8% | 11.0% | 68.8% | 24.7% | +12.9 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 75.9 | 73.2 | 94.8 | 41.8% | 11.0% | 31.3% | 24.7% | 107.7 | 53.7% | 21.8% | 55.6% | 44.4% | -12.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| 27/54 (%50.0) | Saha İçi Şut | 26/73 (%35.6) |
| 23/41 (%56.1) | 2 Sayı | 17/41 (%41.5) |
| 4/13 (%30.8) | 3 Sayı | 9/32 (%28.1) |
| 18/24 (%75.0) | Serbest Atış | 11/18 (%61.1) |
| 45 | Ribaund | 30 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 15 |
| 24 | Asist | 13 |
| 5 | Top Çalma | 10 |
| 5 | Blok | 2 |
| 18 | Top Kaybı | 10 |
| 17 | Faul | 19 |
| 209 | Verimlilik (PIR) | 130 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 1, Antalya Toroslar Basketbol 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 10.12.2022Melikgazi Kayseri Basketbol 76-72 Antalya Toroslar Basketbol
- 17.03.2023Antalya Toroslar Basketbol 57-61 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

