KBSL · 24. Hafta · 2022-2023 · 24 Mart 2023 00:00
Nesibe Aydın maçı 9 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 19 | 11 | 21 | 19 | 70 |
| Nesibe Aydın | 21 | 16 | 24 | 18 | 79 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.9 sezon ort. 75.3 | Tempo | 77.9 sezon ort. 74.0 |
| Hücum | ||
89.8 sezon ort. 91.2 | 100 hücumda sayı | 101.4 sezon ort. 102.7 |
46.0% sezon ort. 45.7% | eFG% | 50.8% sezon ort. 49.8% |
20.2% sezon ort. 19.5% | Top kaybı oranı | 19.1% sezon ort. 15.0% |
31.4% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 30.6% sezon ort. 26.5% |
28.6% sezon ort. 28.0% | Serbest atış oranı | 28.1% sezon ort. 24.8% |
23.8% sezon ort. 24.7% | Üçlük payı | 39.1% sezon ort. 38.8% |
| Savunma | ||
101.4 sezon ort. 106.5 | 100 savunmada yenen sayı | 89.8 sezon ort. 95.2 |
50.8% sezon ort. 51.8% | Rakip eFG% | 46.0% sezon ort. 45.6% |
19.1% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 20.2% sezon ort. 17.7% |
30.6% sezon ort. 30.7% | Rakip hücum ribaundu % | 31.4% sezon ort. 29.1% |
28.1% sezon ort. 25.4% | Rakip serbest atış oranı | 28.6% sezon ort. 30.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 23 dk+12.8 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Melikgazi Kayseri Basketbol · 39 dk+8.8 PIR
- Burcu Yağan Melikgazi Kayseri Basketbol · 27 dk+8.8 PIR
- Feray Dalkılıç Melikgazi Kayseri Basketbol · 17 dk+4.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Chanel Mokango Modiri Melikgazi Kayseri Basketbol · 30 dk−8.2 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 33 dk−5.6 PIR
- Duygu Özen Nesibe Aydın · 15 dk−5.1 PIR
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 32 dk−3.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Şuğranur Sönmez 100 top çalma barajını geçti
- Merritt Ramona Hempe 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 77.9 | 77.9 | 89.8 | 46.0% | 20.2% | 31.4% | 28.6% | 101.4 | 50.8% | 19.1% | 69.4% | 28.1% | -11.6 |
| Nesibe Aydın | 77.9 | 77.9 | 101.4 | 50.8% | 19.1% | 30.6% | 28.1% | 89.8 | 46.0% | 20.2% | 68.6% | 28.6% | +11.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 28/63 (%44.4) | Saha İçi Şut | 29/64 (%45.3) |
| 26/48 (%54.2) | 2 Sayı | 22/39 (%56.4) |
| 2/15 (%13.3) | 3 Sayı | 7/25 (%28.0) |
| 12/18 (%66.7) | Serbest Atış | 14/18 (%77.8) |
| 36 | Ribaund | 35 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 15 | Asist | 14 |
| 12 | Top Çalma | 11 |
| 2 | Blok | 2 |
| 18 | Top Kaybı | 17 |
| 20 | Faul | 16 |
| 152 | Verimlilik (PIR) | 167 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 1, Nesibe Aydın 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 17.12.2022Nesibe Aydın 74-60 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 23.03.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 70-79 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

