KBSL · 23. Hafta · 2022-2023 · 18 Mart 2023 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol maçı 4 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Antalya Toroslar Basketbol | 16 | 11 | 15 | 15 | 57 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 22 | 12 | 7 | 20 | 61 |
| Antalya Toroslar Basketbol | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.5 sezon ort. 76.3 | Tempo | 76.5 sezon ort. 75.3 |
| Hücum | ||
74.9 sezon ort. 86.0 | 100 hücumda sayı | 79.3 sezon ort. 91.6 |
37.5% sezon ort. 41.1% | eFG% | 52.9% sezon ort. 45.5% |
19.5% sezon ort. 17.8% | Top kaybı oranı | 32.1% sezon ort. 19.0% |
14.0% sezon ort. 23.3% | Hücum ribaundu % | 15.4% sezon ort. 29.1% |
41.1% sezon ort. 30.6% | Serbest atış oranı | 17.6% sezon ort. 28.4% |
35.7% sezon ort. 31.9% | Üçlük payı | 21.6% sezon ort. 24.8% |
| Savunma | ||
79.3 sezon ort. 106.8 | 100 savunmada yenen sayı | 74.9 sezon ort. 107.6 |
52.9% sezon ort. 51.3% | Rakip eFG% | 37.5% sezon ort. 52.2% |
32.1% sezon ort. 14.8% | Zorlanan top kaybı | 19.5% sezon ort. 15.8% |
15.4% sezon ort. 30.4% | Rakip hücum ribaundu % | 14.0% sezon ort. 31.5% |
17.6% sezon ort. 24.5% | Rakip serbest atış oranı | 41.1% sezon ort. 24.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Chanel Mokango Modiri Melikgazi Kayseri Basketbol · 36 dk+8.4 PIR
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 38 dk+6.9 PIR
- Feray Dalkılıç Melikgazi Kayseri Basketbol · 29 dk+3.2 PIR
- Helin Boybeyi Antalya Toroslar Basketbol · 37 dk+0.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Lyndra Shajuan Weaver Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk−14.5 PIR
- Khaalia Hillsman Antalya Toroslar Basketbol · 40 dk−11.0 PIR
- Calveion Sharqueail O Shay Landrum Melikgazi Kayseri Basketbol · 36 dk−6.3 PIR
- Feyonda Rena Fitzgerald Antalya Toroslar Basketbol · 40 dk−5.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Şuğranur Sönmez 250 ribaund barajını geçti
- Feyonda Rena Fitzgerald 100 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Antalya Toroslar Basketbol | 76.1 | 76.5 | 74.9 | 37.5% | 19.5% | 14.0% | 41.1% | 79.3 | 52.9% | 32.1% | 84.6% | 17.6% | -4.4 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 77.0 | 76.5 | 79.3 | 52.9% | 32.1% | 15.4% | 17.6% | 74.9 | 37.5% | 19.5% | 86.0% | 41.1% | +4.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Antalya Toroslar Basketbol | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 18/56 (%32.1) | Saha İçi Şut | 25/51 (%49.0) |
| 12/36 (%33.3) | 2 Sayı | 21/40 (%52.5) |
| 6/20 (%30.0) | 3 Sayı | 4/11 (%36.4) |
| 15/23 (%65.2) | Serbest Atış | 7/9 (%77.8) |
| 28 | Ribaund | 41 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 37 |
| 16 | Asist | 14 |
| 10 | Top Çalma | 5 |
| 0 | Blok | 3 |
| 16 | Top Kaybı | 26 |
| 12 | Faul | 21 |
| 97 | Verimlilik (PIR) | 138 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Antalya Toroslar Basketbol 1, Melikgazi Kayseri Basketbol 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 10.12.2022Melikgazi Kayseri Basketbol 76-72 Antalya Toroslar Basketbol
- 17.03.2023Antalya Toroslar Basketbol 57-61 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

