KBSL · 20. Hafta · 2022-2023 · 6 Mart 2023 00:00
Botaş 3. çeyreği 29-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 20 | 28 | 29 | 21 | 98 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 8 | 13 | 13 | 13 | 47 |
| Botaş | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.5 sezon ort. 74.5 | Tempo | 72.5 sezon ort. 75.5 |
| Hücum | ||
133.4 sezon ort. 99.2 | 100 hücumda sayı | 65.8 sezon ort. 92.1 |
61.3% sezon ort. 46.9% | eFG% | 28.7% sezon ort. 46.3% |
10.3% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 22.5% sezon ort. 19.4% |
38.9% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 30.2% sezon ort. 28.7% |
23.9% sezon ort. 24.2% | Serbest atış oranı | 48.1% sezon ort. 27.3% |
40.8% sezon ort. 35.3% | Üçlük payı | 29.6% sezon ort. 24.5% |
| Savunma | ||
65.8 sezon ort. 91.2 | 100 savunmada yenen sayı | 133.4 sezon ort. 105.2 |
28.7% sezon ort. 44.8% | Rakip eFG% | 61.3% sezon ort. 51.3% |
22.5% sezon ort. 18.1% | Zorlanan top kaybı | 10.3% sezon ort. 16.2% |
30.2% sezon ort. 27.3% | Rakip hücum ribaundu % | 38.9% sezon ort. 30.4% |
48.1% sezon ort. 27.2% | Rakip serbest atış oranı | 23.9% sezon ort. 25.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Botaş · 19 dk+19.0 PIR
- Kathleen Mae Doyle Botaş · 22 dk+11.8 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 15 dk+6.2 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 20 dk+6.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 30 dk−12.7 PIR
- Nisa Yalçın Melikgazi Kayseri Basketbol · 22 dk−5.4 PIR
- Mısra Albayrak Melikgazi Kayseri Basketbol · 15 dk−5.0 PIR
- Işılay Eğin Botaş · 11 dk−2.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 73.5 | 72.5 | 133.4 | 61.3% | 10.3% | 38.9% | 23.9% | 65.8 | 28.7% | 22.5% | 69.8% | 48.1% | +67.6 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 71.4 | 72.5 | 65.8 | 28.7% | 22.5% | 30.2% | 48.1% | 133.4 | 61.3% | 10.3% | 61.1% | 23.9% | -67.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 36/71 (%50.7) | Saha İçi Şut | 14/54 (%25.9) |
| 21/42 (%50.0) | 2 Sayı | 11/38 (%28.9) |
| 15/29 (%51.7) | 3 Sayı | 3/16 (%18.8) |
| 11/17 (%64.7) | Serbest Atış | 16/26 (%61.5) |
| 44 | Ribaund | 35 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 29 | Asist | 9 |
| 12 | Top Çalma | 4 |
| 5 | Blok | 0 |
| 9 | Top Kaybı | 19 |
| 20 | Faul | 19 |
| 273 | Verimlilik (PIR) | 47 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 15 karşılaşmada Botaş 10, Melikgazi Kayseri Basketbol 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 18.11.2022Melikgazi Kayseri Basketbol 76-72 Botaş
- 05.03.2023Botaş 98-47 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

