KBSL · 16. Hafta · 2022-2023 · 21 Ocak 2023 00:00
Rize Belediyesi 1. çeyreği 23-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Rize Belediyesi | 23 | 20 | 15 | 13 | 71 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 13 | 25 | 12 | 13 | 63 |
| Rize Belediyesi | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.7 sezon ort. 77.5 | Tempo | 73.7 sezon ort. 75.4 |
| Hücum | ||
96.5 sezon ort. 83.7 | 100 hücumda sayı | 85.5 sezon ort. 91.4 |
52.6% sezon ort. 41.2% | eFG% | 46.6% sezon ort. 45.7% |
20.1% sezon ort. 17.9% | Top kaybı oranı | 25.4% sezon ort. 19.3% |
17.1% sezon ort. 27.1% | Hücum ribaundu % | 37.1% sezon ort. 28.4% |
26.3% sezon ort. 22.4% | Serbest atış oranı | 22.0% sezon ort. 28.2% |
52.6% sezon ort. 41.4% | Üçlük payı | 22.0% sezon ort. 24.8% |
| Savunma | ||
85.5 sezon ort. 99.7 | 100 savunmada yenen sayı | 96.5 sezon ort. 106.7 |
46.6% sezon ort. 48.1% | Rakip eFG% | 52.6% sezon ort. 51.7% |
25.4% sezon ort. 17.3% | Zorlanan top kaybı | 20.1% sezon ort. 15.8% |
37.1% sezon ort. 31.2% | Rakip hücum ribaundu % | 17.1% sezon ort. 31.2% |
22.0% sezon ort. 26.6% | Rakip serbest atış oranı | 26.3% sezon ort. 25.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Arzu Özdemir Rize Belediyesi · 40 dk+5.9 PIR
- Calveion Sharqueail O Shay Landrum Melikgazi Kayseri Basketbol · 39 dk+4.2 PIR
- Niray Sena Aral Rize Belediyesi · 10 dk+4.1 PIR
- Sümeyya Özcan Rize Belediyesi · 40 dk+3.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Lyndra Shajuan Weaver Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk−10.4 PIR
- Jaelyn Brown Rize Belediyesi · 40 dk−8.2 PIR
- Feray Dalkılıç Melikgazi Kayseri Basketbol · 14 dk−4.6 PIR
- Deniz Üstün Rize Belediyesi · 9 dk−1.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Rize Belediyesi | 73.6 | 73.7 | 96.5 | 52.6% | 20.1% | 17.1% | 26.3% | 85.5 | 46.6% | 25.4% | 62.9% | 22.0% | +11.0 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 73.7 | 73.7 | 85.5 | 46.6% | 25.4% | 37.1% | 22.0% | 96.5 | 52.6% | 20.1% | 82.9% | 26.3% | -11.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Rize Belediyesi | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 24/57 (%42.1) | Saha İçi Şut | 25/59 (%42.4) |
| 12/27 (%44.4) | 2 Sayı | 20/46 (%43.5) |
| 12/30 (%40.0) | 3 Sayı | 5/13 (%38.5) |
| 11/15 (%73.3) | Serbest Atış | 8/13 (%61.5) |
| 28 | Ribaund | 42 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 18 | Asist | 15 |
| 8 | Top Çalma | 6 |
| 2 | Blok | 4 |
| 16 | Top Kaybı | 22 |
| 14 | Faul | 19 |
| 149 | Verimlilik (PIR) | 137 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 22.10.2022Melikgazi Kayseri Basketbol 80-78 Rize Belediyesi
- 20.01.2023Rize Belediyesi 71-63 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

