KBSL · 11. Hafta · 2022-2023 · 17 Aralık 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ilk çeyreği 24-13 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Rize Belediyesi | 13 | 20 | 8 | 19 | 60 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 24 | 26 | 19 | 14 | 83 |
| Rize Belediyesi | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.1 sezon ort. 77.3 | Tempo | 78.1 sezon ort. 73.3 |
| Hücum | ||
77.9 sezon ort. 84.5 | 100 hücumda sayı | 104.7 sezon ort. 111.5 |
38.5% sezon ort. 41.8% | eFG% | 44.6% sezon ort. 53.4% |
17.2% sezon ort. 18.1% | Top kaybı oranı | 17.8% sezon ort. 14.1% |
21.3% sezon ort. 27.1% | Hücum ribaundu % | 50.0% sezon ort. 31.5% |
24.6% sezon ort. 22.5% | Serbest atış oranı | 28.4% sezon ort. 22.7% |
49.2% sezon ort. 41.4% | Üçlük payı | 39.2% sezon ort. 37.5% |
| Savunma | ||
104.7 sezon ort. 99.0 | 100 savunmada yenen sayı | 77.9 sezon ort. 92.1 |
44.6% sezon ort. 48.2% | Rakip eFG% | 38.5% sezon ort. 45.9% |
17.8% sezon ort. 17.6% | Zorlanan top kaybı | 17.2% sezon ort. 16.7% |
50.0% sezon ort. 30.5% | Rakip hücum ribaundu % | 21.3% sezon ort. 21.7% |
28.4% sezon ort. 26.4% | Rakip serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 23.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 17 dk+6.4 PIR
- Deniz Üstün Rize Belediyesi · 40 dk+5.3 PIR
- Cansu Öncel Rize Belediyesi · 26 dk+4.7 PIR
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 27 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jonquel Orthea Theresa Jones ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 28 dk−8.0 PIR
- Ruth Helena Sherrill Rize Belediyesi · 29 dk−6.9 PIR
- Arzu Özdemir Rize Belediyesi · 26 dk−5.8 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 18 dk−5.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gamze Takmaz 500 ribaund barajını geçti
- Sümeyya Özcan 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Rize Belediyesi | 77.0 | 78.1 | 77.9 | 38.5% | 17.2% | 21.3% | 24.6% | 104.7 | 44.6% | 17.8% | 50.0% | 28.4% | -26.9 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 79.2 | 78.1 | 104.7 | 44.6% | 17.8% | 50.0% | 28.4% | 77.9 | 38.5% | 17.2% | 78.7% | 24.6% | +26.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Rize Belediyesi | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 20/65 (%30.8) | Saha İçi Şut | 30/74 (%40.5) |
| 10/33 (%30.3) | 2 Sayı | 24/45 (%53.3) |
| 10/32 (%31.3) | 3 Sayı | 6/29 (%20.7) |
| 10/16 (%62.5) | Serbest Atış | 17/21 (%81.0) |
| 32 | Ribaund | 59 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 22 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 37 |
| 17 | Asist | 20 |
| 8 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 18 |
| 16 | Faul | 18 |
| 101 | Verimlilik (PIR) | 205 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 16.12.2022Rize Belediyesi 60-83 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 25.03.2023ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 90-66 Rize Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

