KBSL · 9. Hafta · 2022-2023 · 4 Aralık 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ilk yarıyı 43-47 geride kapattı, ikinci yarıyı 49-40 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 20 | 27 | 21 | 19 | 87 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 20 | 23 | 31 | 18 | 92 |
| Beşiktaş | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.2 sezon ort. 76.3 | Tempo | 74.2 sezon ort. 73.4 |
| Hücum | ||
115.3 sezon ort. 94.2 | 100 hücumda sayı | 126.0 sezon ort. 110.8 |
50.0% sezon ort. 44.4% | eFG% | 56.3% sezon ort. 53.0% |
7.1% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 9.8% sezon ort. 14.3% |
23.7% sezon ort. 26.7% | Hücum ribaundu % | 27.3% sezon ort. 32.4% |
38.8% sezon ort. 26.3% | Serbest atış oranı | 39.7% sezon ort. 22.4% |
26.9% sezon ort. 27.6% | Üçlük payı | 39.7% sezon ort. 37.5% |
| Savunma | ||
126.0 sezon ort. 98.7 | 100 savunmada yenen sayı | 115.3 sezon ort. 90.9 |
56.3% sezon ort. 45.8% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 45.5% |
9.8% sezon ort. 14.9% | Zorlanan top kaybı | 7.1% sezon ort. 17.0% |
27.3% sezon ort. 31.5% | Rakip hücum ribaundu % | 23.7% sezon ort. 21.6% |
39.7% sezon ort. 24.3% | Rakip serbest atış oranı | 38.8% sezon ort. 23.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Dana Kiana Evans Beşiktaş · 39 dk+12.9 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 12 dk+5.2 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş · 28 dk+5.2 PIR
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 18 dk+4.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Taya Reimer Beşiktaş · 39 dk−7.2 PIR
- Gamze Takmaz ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 24 dk−5.6 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 19 dk−4.2 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 17 dk−4.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 75.4 | 74.2 | 115.3 | 50.0% | 7.1% | 23.7% | 38.8% | 126.0 | 56.3% | 9.8% | 72.7% | 39.7% | -10.7 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 73.0 | 74.2 | 126.0 | 56.3% | 9.8% | 27.3% | 39.7% | 115.3 | 50.0% | 7.1% | 76.3% | 38.8% | +10.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 30/67 (%44.8) | Saha İçi Şut | 30/63 (%47.6) |
| 23/49 (%46.9) | 2 Sayı | 19/38 (%50.0) |
| 7/18 (%38.9) | 3 Sayı | 11/25 (%44.0) |
| 20/26 (%76.9) | Serbest Atış | 21/25 (%84.0) |
| 33 | Ribaund | 38 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 22 | Asist | 20 |
| 4 | Top Çalma | 2 |
| 1 | Blok | 2 |
| 6 | Top Kaybı | 8 |
| 18 | Faul | 23 |
| 198 | Verimlilik (PIR) | 213 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 13 karşılaşmada Beşiktaş 6, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 03.12.2022Beşiktaş 87-92 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 23.03.2023ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 90-75 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

