KBSL · 4. Hafta · 2022-2023 · 29 Ekim 2022 00:00
Çankaya Üniversitesi 2. çeyreği 22-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 15 | 11 | 16 | 24 | 66 |
| Çankaya Üniversitesi | 20 | 22 | 22 | 18 | 82 |
| Beşiktaş | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.4 sezon ort. 76.3 | Tempo | 74.4 sezon ort. 75.4 |
| Hücum | ||
89.0 sezon ort. 95.2 | 100 hücumda sayı | 109.7 sezon ort. 93.0 |
48.3% sezon ort. 44.4% | eFG% | 57.3% sezon ort. 43.9% |
18.9% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 17.1% sezon ort. 15.1% |
14.3% sezon ort. 27.0% | Hücum ribaundu % | 21.9% sezon ort. 23.9% |
24.1% sezon ort. 26.9% | Serbest atış oranı | 21.0% sezon ort. 25.9% |
24.1% sezon ort. 27.6% | Üçlük payı | 38.7% sezon ort. 40.3% |
| Savunma | ||
109.7 sezon ort. 99.2 | 100 savunmada yenen sayı | 89.0 sezon ort. 108.1 |
57.3% sezon ort. 45.8% | Rakip eFG% | 48.3% sezon ort. 52.2% |
17.1% sezon ort. 14.7% | Zorlanan top kaybı | 18.9% sezon ort. 15.2% |
21.9% sezon ort. 31.6% | Rakip hücum ribaundu % | 14.3% sezon ort. 30.8% |
21.0% sezon ort. 24.9% | Rakip serbest atış oranı | 24.1% sezon ort. 22.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 39 dk+13.5 PIR
- Gülse Uğur Çankaya Üniversitesi · 19 dk+8.1 PIR
- İrem Tutar Beşiktaş · 37 dk+7.1 PIR
- Yağmur Önal Beşiktaş · 32 dk+6.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elif Bayram Beşiktaş · 27 dk−10.3 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 22 dk−7.9 PIR
- Taya Reimer Beşiktaş · 20 dk−7.6 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 15 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 74.2 | 74.4 | 89.0 | 48.3% | 18.9% | 14.3% | 24.1% | 109.7 | 57.3% | 17.1% | 78.1% | 21.0% | -20.7 |
| Çankaya Üniversitesi | 74.7 | 74.4 | 109.7 | 57.3% | 17.1% | 21.9% | 21.0% | 89.0 | 48.3% | 18.9% | 85.7% | 24.1% | +20.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 25/58 (%43.1) | Saha İçi Şut | 31/62 (%50.0) |
| 19/44 (%43.2) | 2 Sayı | 22/38 (%57.9) |
| 6/14 (%42.9) | 3 Sayı | 9/24 (%37.5) |
| 10/14 (%71.4) | Serbest Atış | 11/13 (%84.6) |
| 30 | Ribaund | 37 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 13 | Asist | 18 |
| 7 | Top Çalma | 7 |
| 0 | Blok | 4 |
| 15 | Top Kaybı | 14 |
| 15 | Faul | 17 |
| 127 | Verimlilik (PIR) | 195 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Beşiktaş 1, Çankaya Üniversitesi 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 28.10.2022Beşiktaş 66-82 Çankaya Üniversitesi
- 28.01.2023Çankaya Üniversitesi 73-66 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

