KBSL · 24. Hafta · 2021-2022 · 1 Nisan 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 4. çeyreği 18-8 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş HDI Sigorta | 21 | 17 | 23 | 8 | 69 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 22 | 16 | 22 | 18 | 78 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.3 sezon ort. 74.4 | Tempo | 76.3 sezon ort. 73.3 |
| Hücum | ||
89.5 sezon ort. 97.6 | 100 hücumda sayı | 103.2 sezon ort. 106.2 |
37.9% sezon ort. 46.2% | eFG% | 46.2% sezon ort. 51.5% |
9.5% sezon ort. 16.4% | Top kaybı oranı | 13.6% sezon ort. 15.3% |
17.5% sezon ort. 32.2% | Hücum ribaundu % | 31.0% sezon ort. 30.2% |
34.8% sezon ort. 23.0% | Serbest atış oranı | 36.4% sezon ort. 21.0% |
19.7% sezon ort. 30.8% | Üçlük payı | 42.4% sezon ort. 34.9% |
| Savunma | ||
103.2 sezon ort. 100.3 | 100 savunmada yenen sayı | 89.5 sezon ort. 90.3 |
46.2% sezon ort. 49.3% | Rakip eFG% | 37.9% sezon ort. 44.8% |
13.6% sezon ort. 16.2% | Zorlanan top kaybı | 9.5% sezon ort. 17.0% |
31.0% sezon ort. 27.5% | Rakip hücum ribaundu % | 17.5% sezon ort. 23.1% |
36.4% sezon ort. 24.3% | Rakip serbest atış oranı | 34.8% sezon ort. 23.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Asena Yalçın ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 31 dk+4.9 PIR
- Shavonte Sade Zellous ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 27 dk+3.0 PIR
- İlayda Güner Beşiktaş HDI Sigorta · 17 dk+2.0 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş HDI Sigorta · 15 dk+1.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dejuana Tenis Boner ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 27 dk−6.7 PIR
- Şelale Kepenç Beşiktaş HDI Sigorta · 8 dk−5.1 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 29 dk−3.7 PIR
- Temitope Titilola Fagbenle ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 25 dk−2.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş HDI Sigorta | 77.1 | 76.3 | 89.5 | 37.9% | 9.5% | 17.5% | 34.8% | 103.2 | 46.2% | 13.6% | 69.0% | 36.4% | -13.8 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 75.6 | 76.3 | 103.2 | 46.2% | 13.6% | 31.0% | 36.4% | 89.5 | 37.9% | 9.5% | 82.5% | 34.8% | +13.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş HDI Sigorta | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 24/66 (%36.4) | Saha İçi Şut | 26/66 (%39.4) |
| 22/53 (%41.5) | 2 Sayı | 17/38 (%44.7) |
| 2/13 (%15.4) | 3 Sayı | 9/28 (%32.1) |
| 19/23 (%82.6) | Serbest Atış | 17/24 (%70.8) |
| 36 | Ribaund | 46 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 18 | Asist | 19 |
| 6 | Top Çalma | 2 |
| 3 | Blok | 2 |
| 8 | Top Kaybı | 12 |
| 25 | Faul | 19 |
| 78 | Verimlilik (PIR) | 88 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Beşiktaş HDI Sigorta 6, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 6 galibiyet aldı.
- 2021-2022 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 87-68 Beşiktaş HDI Sigorta
- 2020-2021 · Beşiktaş HDI Sigorta 77-85 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 2020-2021 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 81-89 Beşiktaş HDI Sigorta
- 2019-2020 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 72-104 Beşiktaş HDI Sigorta
- 2018-2019 · Beşiktaş HDI Sigorta 92-88 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 28.12.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 87-68 Beşiktaş HDI Sigorta
- 31.03.2022Beşiktaş HDI Sigorta 69-78 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

