KBSL · 20. Hafta · 2021-2022 · 5 Mart 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 3. çeyreği 27-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatayspor | 15 | 19 | 11 | 17 | 62 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 25 | 19 | 27 | 21 | 92 |
| Hatayspor | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.7 sezon ort. 76.5 | Tempo | 70.7 sezon ort. 73.5 |
| Hücum | ||
89.1 sezon ort. 99.9 | 100 hücumda sayı | 128.3 sezon ort. 105.4 |
45.5% sezon ort. 48.9% | eFG% | 55.5% sezon ort. 51.2% |
13.8% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 3.7% sezon ort. 15.6% |
8.8% sezon ort. 24.0% | Hücum ribaundu % | 29.4% sezon ort. 30.3% |
26.8% sezon ort. 24.5% | Serbest atış oranı | 17.8% sezon ort. 21.5% |
19.6% sezon ort. 31.4% | Üçlük payı | 38.4% sezon ort. 35.0% |
| Savunma | ||
128.3 sezon ort. 105.8 | 100 savunmada yenen sayı | 89.1 sezon ort. 90.3 |
55.5% sezon ort. 50.3% | Rakip eFG% | 45.5% sezon ort. 44.6% |
3.7% sezon ort. 13.3% | Zorlanan top kaybı | 13.8% sezon ort. 16.8% |
29.4% sezon ort. 28.1% | Rakip hücum ribaundu % | 8.8% sezon ort. 23.3% |
17.8% sezon ort. 19.0% | Rakip serbest atış oranı | 26.8% sezon ort. 23.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 27 dk+15.3 PIR
- Esra Ural ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 15 dk+9.7 PIR
- Dejuana Tenis Boner ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 31 dk+8.7 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Hatayspor · 35 dk+8.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jazmine Jones Hatayspor · 33 dk−18.5 PIR
- Elif Emirtekin Hatayspor · 30 dk−8.0 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 16 dk−6.6 PIR
- Vasiliki Louka Hatayspor · 30 dk−6.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Jazmine Jones 100 ribaund barajını geçti
- Jazmine Jones 50 asist barajını geçti
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley 100 ribaund barajını geçti
- Nika Baric 250 sayı barajını geçti
- Jasmine Loretta Thomas 25 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatayspor | 69.6 | 70.7 | 89.1 | 45.5% | 13.8% | 8.8% | 26.8% | 128.3 | 55.5% | 3.7% | 70.6% | 17.8% | -39.2 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 71.7 | 70.7 | 128.3 | 55.5% | 3.7% | 29.4% | 17.8% | 89.1 | 45.5% | 13.8% | 91.2% | 26.8% | +39.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatayspor | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 24/56 (%42.9) | Saha İçi Şut | 37/73 (%50.7) |
| 21/45 (%46.7) | 2 Sayı | 30/45 (%66.7) |
| 3/11 (%27.3) | 3 Sayı | 7/28 (%25.0) |
| 11/15 (%73.3) | Serbest Atış | 11/13 (%84.6) |
| 27 | Ribaund | 41 |
| 3 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 13 | Asist | 27 |
| 0 | Top Çalma | 5 |
| 0 | Blok | 1 |
| 10 | Top Kaybı | 3 |
| 12 | Faul | 18 |
| 56 | Verimlilik (PIR) | 125 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 05.12.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 86-88 Hatayspor
- 04.03.2022Hatayspor 62-92 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

