KBSL · 8. Hafta · 2022-2023 · 30 Kasım 2022 00:00
OGM Ormanspor 1. çeyreği 28-15 kazanarak farkı açtı. Beşiktaş ikinci yarıda 47-38 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 28 | 21 | 20 | 18 | 87 |
| Beşiktaş | 15 | 17 | 27 | 20 | 79 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.9 sezon ort. 73.9 | Tempo | 69.9 sezon ort. 76.5 |
| Hücum | ||
125.9 sezon ort. 98.6 | 100 hücumda sayı | 111.8 sezon ort. 94.4 |
56.9% sezon ort. 48.4% | eFG% | 45.6% sezon ort. 44.5% |
9.3% sezon ort. 17.0% | Top kaybı oranı | 7.2% sezon ort. 15.2% |
21.4% sezon ort. 26.9% | Hücum ribaundu % | 32.5% sezon ort. 26.4% |
39.7% sezon ort. 23.5% | Serbest atış oranı | 32.4% sezon ort. 26.6% |
41.4% sezon ort. 40.3% | Üçlük payı | 23.5% sezon ort. 27.7% |
| Savunma | ||
111.8 sezon ort. 108.4 | 100 savunmada yenen sayı | 125.9 sezon ort. 98.7 |
45.6% sezon ort. 51.5% | Rakip eFG% | 56.9% sezon ort. 45.8% |
7.2% sezon ort. 13.1% | Zorlanan top kaybı | 9.3% sezon ort. 14.9% |
32.5% sezon ort. 26.3% | Rakip hücum ribaundu % | 21.4% sezon ort. 31.6% |
32.4% sezon ort. 27.0% | Rakip serbest atış oranı | 39.7% sezon ort. 24.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jelena Dubljevic OGM Ormanspor · 35 dk+15.3 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş · 40 dk+12.5 PIR
- Taya Reimer Beşiktaş · 28 dk+6.0 PIR
- Fatmanur Karakaş OGM Ormanspor · 29 dk+5.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş · 30 dk−5.3 PIR
- Reshanda Jacqueta Gray OGM Ormanspor · 25 dk−4.2 PIR
- İrem Tutar Beşiktaş · 27 dk−4.0 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 23 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- İnci Güçlü 25 blok barajını geçti
- Taya Reimer 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 69.1 | 69.9 | 125.9 | 56.9% | 9.3% | 21.4% | 39.7% | 111.8 | 45.6% | 7.2% | 67.5% | 32.4% | +14.1 |
| Beşiktaş | 70.7 | 69.9 | 111.8 | 45.6% | 7.2% | 32.5% | 32.4% | 125.9 | 56.9% | 9.3% | 78.6% | 39.7% | -14.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 29/58 (%50.0) | Saha İçi Şut | 28/68 (%41.2) |
| 21/34 (%61.8) | 2 Sayı | 22/52 (%42.3) |
| 8/24 (%33.3) | 3 Sayı | 6/16 (%37.5) |
| 21/23 (%91.3) | Serbest Atış | 17/22 (%77.3) |
| 33 | Ribaund | 35 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 24 | Asist | 18 |
| 3 | Top Çalma | 2 |
| 1 | Blok | 2 |
| 7 | Top Kaybı | 6 |
| 21 | Faul | 21 |
| 219 | Verimlilik (PIR) | 170 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada OGM Ormanspor 6, Beşiktaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 29.11.2022OGM Ormanspor 87-79 Beşiktaş
- 08.03.2023Beşiktaş 88-82 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

