KBSL · 10. Hafta · 2022-2023 · 11 Aralık 2022 00:00
OGM Ormanspor ilk yarıyı 36-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 35-19 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 22 | 14 | 14 | 21 | 71 |
| Rize Belediyesi | 18 | 25 | 6 | 13 | 62 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Rize Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.3 sezon ort. 73.6 | Tempo | 78.3 sezon ort. 77.3 |
| Hücum | ||
91.4 sezon ort. 100.0 | 100 hücumda sayı | 78.6 sezon ort. 84.5 |
42.2% sezon ort. 48.9% | eFG% | 38.2% sezon ort. 41.8% |
14.0% sezon ort. 16.8% | Top kaybı oranı | 15.4% sezon ort. 18.1% |
19.0% sezon ort. 27.1% | Hücum ribaundu % | 27.9% sezon ort. 26.8% |
34.4% sezon ort. 23.6% | Serbest atış oranı | 15.3% sezon ort. 22.9% |
48.4% sezon ort. 40.0% | Üçlük payı | 41.7% sezon ort. 41.8% |
| Savunma | ||
78.6 sezon ort. 109.8 | 100 savunmada yenen sayı | 91.4 sezon ort. 99.5 |
38.2% sezon ort. 51.8% | Rakip eFG% | 42.2% sezon ort. 48.3% |
15.4% sezon ort. 12.8% | Zorlanan top kaybı | 14.0% sezon ort. 17.8% |
27.9% sezon ort. 26.5% | Rakip hücum ribaundu % | 19.0% sezon ort. 31.9% |
15.3% sezon ort. 27.8% | Rakip serbest atış oranı | 34.4% sezon ort. 26.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ruth Helena Sherrill Rize Belediyesi · 40 dk+11.0 PIR
- Reshanda Jacqueta Gray OGM Ormanspor · 35 dk+10.0 PIR
- Kübra Erat OGM Ormanspor · 30 dk+4.4 PIR
- Banu Şimşek OGM Ormanspor · 34 dk+2.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 29 dk−8.6 PIR
- Riquna Uneik Williams OGM Ormanspor · 37 dk−7.2 PIR
- Deniz Üstün Rize Belediyesi · 32 dk−4.4 PIR
- Fatmanur Karakaş OGM Ormanspor · 24 dk−3.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 77.7 | 78.3 | 91.4 | 42.2% | 14.0% | 19.0% | 34.4% | 78.6 | 38.2% | 15.4% | 72.1% | 15.3% | +12.8 |
| Rize Belediyesi | 78.8 | 78.3 | 78.6 | 38.2% | 15.4% | 27.9% | 15.3% | 91.4 | 42.2% | 14.0% | 81.0% | 34.4% | -12.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Rize Belediyesi |
|---|---|---|
| 22/64 (%34.4) | Saha İçi Şut | 24/72 (%33.3) |
| 12/33 (%36.4) | 2 Sayı | 17/42 (%40.5) |
| 10/31 (%32.3) | 3 Sayı | 7/30 (%23.3) |
| 17/22 (%77.3) | Serbest Atış | 7/11 (%63.6) |
| 39 | Ribaund | 46 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 34 |
| 19 | Asist | 17 |
| 6 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 3 |
| 12 | Top Kaybı | 14 |
| 17 | Faul | 20 |
| 157 | Verimlilik (PIR) | 139 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 10.12.2022OGM Ormanspor 71-62 Rize Belediyesi
- 17.03.2023Rize Belediyesi 72-75 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

