KBSL · 13. Hafta · 2022-2023 · 31 Aralık 2022 00:00
Çankaya Üniversitesi maçı 6 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 22 | 18 | 17 | 17 | 74 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 24 | 12 | 13 | 19 | 68 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.2 sezon ort. 75.6 | Tempo | 70.2 sezon ort. 75.6 |
| Hücum | ||
106.1 sezon ort. 93.2 | 100 hücumda sayı | 96.4 sezon ort. 90.9 |
44.8% sezon ort. 44.3% | eFG% | 43.2% sezon ort. 45.8% |
13.5% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 19.6% sezon ort. 19.5% |
32.4% sezon ort. 23.5% | Hücum ribaundu % | 43.2% sezon ort. 28.2% |
50.0% sezon ort. 24.9% | Serbest atış oranı | 40.7% sezon ort. 27.5% |
37.9% sezon ort. 40.4% | Üçlük payı | 10.2% sezon ort. 25.3% |
| Savunma | ||
96.4 sezon ort. 107.8 | 100 savunmada yenen sayı | 106.1 sezon ort. 106.3 |
43.2% sezon ort. 52.4% | Rakip eFG% | 44.8% sezon ort. 52.0% |
19.6% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 13.5% sezon ort. 16.0% |
43.2% sezon ort. 29.8% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 30.6% |
40.7% sezon ort. 22.3% | Rakip serbest atış oranı | 50.0% sezon ort. 24.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gülse Uğur Çankaya Üniversitesi · 22 dk+10.5 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 32 dk+9.2 PIR
- Keyona Lavette Hayes Melikgazi Kayseri Basketbol · 37 dk+6.2 PIR
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 25 dk+4.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tyasha Pearl Desiree Harris Çankaya Üniversitesi · 40 dk−13.6 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk−10.4 PIR
- Zeynep Kalbisağde Melikgazi Kayseri Basketbol · 21 dk−5.7 PIR
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 8 dk−5.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Lyndra Shajuan Weaver 250 sayı barajını geçti
- Gülse Uğur 100. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 69.8 | 70.2 | 106.1 | 44.8% | 13.5% | 32.4% | 50.0% | 96.4 | 43.2% | 19.6% | 56.8% | 40.7% | +9.7 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 70.6 | 70.2 | 96.4 | 43.2% | 19.6% | 43.2% | 40.7% | 106.1 | 44.8% | 13.5% | 67.6% | 50.0% | -9.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 23/58 (%39.7) | Saha İçi Şut | 24/59 (%40.7) |
| 17/36 (%47.2) | 2 Sayı | 21/53 (%39.6) |
| 6/22 (%27.3) | 3 Sayı | 3/6 (%50.0) |
| 22/29 (%75.9) | Serbest Atış | 17/24 (%70.8) |
| 33 | Ribaund | 41 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 18 | Asist | 17 |
| 8 | Top Çalma | 6 |
| 4 | Blok | 3 |
| 11 | Top Kaybı | 17 |
| 17 | Faul | 22 |
| 163 | Verimlilik (PIR) | 149 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 4, Melikgazi Kayseri Basketbol 1 galibiyet aldı.
- 2021-2022 · Çankaya Üniversitesi 71-61 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2021-2022 · Melikgazi Kayseri Basketbol 73-87 Çankaya Üniversitesi
- 2020-2021 · Melikgazi Kayseri Basketbol 103-66 Çankaya Üniversitesi
- 2020-2021 · Çankaya Üniversitesi 86-75 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2019-2020 · Çankaya Üniversitesi 77-52 Melikgazi Kayseri Basketbol


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 30.12.2022Çankaya Üniversitesi 74-68 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 29.03.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 76-66 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

