KBSL · 14. Hafta · 2022-2023 · 8 Ocak 2023 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Beşiktaş Melikgazi Kayseri Basketbol karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 22 | 15 | 21 | 26 | 84 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 16 | 25 | 20 | 20 | 81 |
| Beşiktaş | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.1 sezon ort. 76.4 | Tempo | 73.1 sezon ort. 75.4 |
| Hücum | ||
117.9 sezon ort. 94.2 | 100 hücumda sayı | 108.1 sezon ort. 90.5 |
50.7% sezon ort. 44.3% | eFG% | 50.8% sezon ort. 45.5% |
10.6% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 14.9% sezon ort. 19.7% |
34.1% sezon ort. 26.3% | Hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 28.6% |
31.3% sezon ort. 26.6% | Serbest atış oranı | 57.6% sezon ort. 26.9% |
35.8% sezon ort. 27.2% | Üçlük payı | 18.6% sezon ort. 24.9% |
| Savunma | ||
108.1 sezon ort. 99.3 | 100 savunmada yenen sayı | 117.9 sezon ort. 105.9 |
50.8% sezon ort. 46.0% | Rakip eFG% | 50.7% sezon ort. 51.8% |
14.9% sezon ort. 14.8% | Zorlanan top kaybı | 10.6% sezon ort. 16.2% |
32.4% sezon ort. 31.3% | Rakip hücum ribaundu % | 34.1% sezon ort. 30.6% |
57.6% sezon ort. 23.7% | Rakip serbest atış oranı | 31.3% sezon ort. 25.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Dana Kiana Evans Beşiktaş · 40 dk+14.5 PIR
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 38 dk+10.9 PIR
- Calveion Sharqueail O Shay Landrum Melikgazi Kayseri Basketbol · 34 dk+4.6 PIR
- Monique Billings Beşiktaş · 33 dk+4.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Feray Dalkılıç Melikgazi Kayseri Basketbol · 19 dk−8.2 PIR
- Taya Reimer Beşiktaş · 31 dk−6.9 PIR
- İrem Tutar Beşiktaş · 23 dk−2.9 PIR
- Sevgi Tonguç Melikgazi Kayseri Basketbol · 20 dk−2.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 71.2 | 73.1 | 117.9 | 50.7% | 10.6% | 34.1% | 31.3% | 108.1 | 50.8% | 14.9% | 67.6% | 57.6% | +9.9 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 75.0 | 73.1 | 108.1 | 50.8% | 14.9% | 32.4% | 57.6% | 117.9 | 50.7% | 10.6% | 65.9% | 31.3% | -9.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 28/67 (%41.8) | Saha İçi Şut | 28/59 (%47.5) |
| 16/43 (%37.2) | 2 Sayı | 24/48 (%50.0) |
| 12/24 (%50.0) | 3 Sayı | 4/11 (%36.4) |
| 16/21 (%76.2) | Serbest Atış | 21/34 (%61.8) |
| 39 | Ribaund | 39 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 15 | Asist | 11 |
| 6 | Top Çalma | 6 |
| 3 | Blok | 3 |
| 9 | Top Kaybı | 13 |
| 22 | Faul | 23 |
| 186 | Verimlilik (PIR) | 159 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 18 karşılaşmada Beşiktaş 11, Melikgazi Kayseri Basketbol 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 08.10.2022Melikgazi Kayseri Basketbol 71-69 Beşiktaş
- 07.01.2023Beşiktaş 84-81 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

