KBSL · 11. Hafta · 2022-2023 · 18 Aralık 2022 00:00
Beşiktaş maçı 11 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 15 | 19 | 23 | 22 | 79 |
| Botaş | 13 | 14 | 18 | 23 | 68 |
| Beşiktaş | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.4 sezon ort. 76.4 | Tempo | 73.4 sezon ort. 74.5 |
| Hücum | ||
109.5 sezon ort. 94.5 | 100 hücumda sayı | 91.2 sezon ort. 100.7 |
46.9% sezon ort. 44.5% | eFG% | 36.3% sezon ort. 47.8% |
13.9% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 13.1% sezon ort. 14.8% |
40.0% sezon ort. 26.2% | Hücum ribaundu % | 36.2% sezon ort. 28.6% |
35.9% sezon ort. 26.5% | Serbest atış oranı | 20.5% sezon ort. 24.3% |
14.1% sezon ort. 28.0% | Üçlük payı | 32.9% sezon ort. 35.6% |
| Savunma | ||
91.2 sezon ort. 99.9 | 100 savunmada yenen sayı | 109.5 sezon ort. 89.8 |
36.3% sezon ort. 46.6% | Rakip eFG% | 46.9% sezon ort. 44.3% |
13.1% sezon ort. 14.8% | Zorlanan top kaybı | 13.9% sezon ort. 18.4% |
36.2% sezon ort. 31.1% | Rakip hücum ribaundu % | 40.0% sezon ort. 27.0% |
20.5% sezon ort. 25.0% | Rakip serbest atış oranı | 35.9% sezon ort. 27.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Monique Billings Beşiktaş · 37 dk+10.7 PIR
- Melis Gülcan Botaş · 31 dk+5.8 PIR
- İrem Tutar Beşiktaş · 23 dk+4.4 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş · 30 dk+3.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Uzun Botaş · 35 dk−13.9 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Botaş · 9 dk−7.9 PIR
- Destiny Slocum Botaş · 26 dk−6.7 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 19 dk−6.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sevgi Uzun 500 asist barajını geçti
- Dana Kiana Evans 250 sayı barajını geçti
- Dana Kiana Evans 50 asist barajını geçti
- Erica Angelyn Mc Call 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 72.1 | 73.4 | 109.5 | 46.9% | 13.9% | 40.0% | 35.9% | 91.2 | 36.3% | 13.1% | 63.8% | 20.5% | +18.4 |
| Botaş | 74.6 | 73.4 | 91.2 | 36.3% | 13.1% | 36.2% | 20.5% | 109.5 | 46.9% | 13.9% | 60.0% | 35.9% | -18.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 29/64 (%45.3) | Saha İçi Şut | 24/73 (%32.9) |
| 27/55 (%49.1) | 2 Sayı | 19/49 (%38.8) |
| 2/9 (%22.2) | 3 Sayı | 5/24 (%20.8) |
| 19/23 (%82.6) | Serbest Atış | 15/15 (%100.0) |
| 44 | Ribaund | 38 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 23 | Asist | 12 |
| 8 | Top Çalma | 6 |
| 3 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 12 |
| 18 | Faul | 20 |
| 205 | Verimlilik (PIR) | 124 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 13 karşılaşmada Beşiktaş 6, Botaş 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 17.12.2022Beşiktaş 79-68 Botaş
- 25.03.2023Botaş 73-62 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

