KBSL · 13. Hafta · 2022-2023 · 30 Aralık 2022 00:00
Botaş maçı 18 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Rize Belediyesi | 12 | 11 | 8 | 21 | 52 |
| Botaş | 18 | 20 | 15 | 17 | 70 |
| Rize Belediyesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.0 sezon ort. 77.5 | Tempo | 74.0 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
71.1 sezon ort. 84.7 | 100 hücumda sayı | 93.6 sezon ort. 100.6 |
32.6% sezon ort. 42.0% | eFG% | 42.1% sezon ort. 47.6% |
16.6% sezon ort. 18.1% | Top kaybı oranı | 14.2% sezon ort. 14.7% |
33.3% sezon ort. 26.5% | Hücum ribaundu % | 37.8% sezon ort. 28.5% |
20.3% sezon ort. 22.6% | Serbest atış oranı | 28.6% sezon ort. 24.0% |
34.8% sezon ort. 42.1% | Üçlük payı | 30.0% sezon ort. 35.7% |
| Savunma | ||
93.6 sezon ort. 99.4 | 100 savunmada yenen sayı | 71.1 sezon ort. 91.0 |
42.1% sezon ort. 48.3% | Rakip eFG% | 32.6% sezon ort. 44.8% |
14.2% sezon ort. 17.8% | Zorlanan top kaybı | 16.6% sezon ort. 18.3% |
37.8% sezon ort. 31.1% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 27.2% |
28.6% sezon ort. 26.4% | Rakip serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 28.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Erica Angelyn Mc Call Botaş · 29 dk+5.1 PIR
- Sümeyya Özcan Rize Belediyesi · 35 dk+3.9 PIR
- Melis Gülcan Botaş · 27 dk+2.4 PIR
- Sevgi Uzun Botaş · 34 dk+2.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marie Elise Benson Rize Belediyesi · 40 dk−15.5 PIR
- Victoria Macaulay Botaş · 31 dk−7.7 PIR
- Arzu Özdemir Rize Belediyesi · 36 dk−5.9 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz Botaş · 19 dk−3.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sevgi Uzun 200 top çalma barajını geçti
- Deniz Üstün 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Rize Belediyesi | 73.2 | 74.0 | 71.1 | 32.6% | 16.6% | 33.3% | 20.3% | 93.6 | 42.1% | 14.2% | 62.2% | 28.6% | -22.5 |
| Botaş | 74.8 | 74.0 | 93.6 | 42.1% | 14.2% | 37.8% | 28.6% | 71.1 | 32.6% | 16.6% | 66.7% | 20.3% | +22.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Rize Belediyesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 21/69 (%30.4) | Saha İçi Şut | 27/70 (%38.6) |
| 18/45 (%40.0) | 2 Sayı | 22/49 (%44.9) |
| 3/24 (%12.5) | 3 Sayı | 5/21 (%23.8) |
| 7/14 (%50.0) | Serbest Atış | 11/20 (%55.0) |
| 45 | Ribaund | 51 |
| 17 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 34 |
| 12 | Asist | 15 |
| 5 | Top Çalma | 9 |
| 4 | Blok | 6 |
| 15 | Top Kaybı | 13 |
| 16 | Faul | 12 |
| 90 | Verimlilik (PIR) | 170 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 29.12.2022Rize Belediyesi 52-70 Botaş
- 29.03.2023Botaş 74-69 Rize Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

