KBSL · 12. Hafta · 2022-2023 · 23 Aralık 2022 00:00
Botaş ilk çeyreği 30-19 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 30 | 16 | 18 | 22 | 86 |
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | 19 | 24 | 16 | 16 | 75 |
| Botaş | Kategori | Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.5 sezon ort. 74.6 | Tempo | 68.5 sezon ort. 76.0 |
| Hücum | ||
126.6 sezon ort. 99.5 | 100 hücumda sayı | 108.6 sezon ort. 96.0 |
52.2% sezon ort. 47.2% | eFG% | 53.9% sezon ort. 49.2% |
12.5% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 8.2% sezon ort. 17.2% |
54.1% sezon ort. 28.0% | Hücum ribaundu % | 12.5% sezon ort. 22.5% |
26.1% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 10.9% sezon ort. 18.1% |
37.7% sezon ort. 35.4% | Üçlük payı | 37.5% sezon ort. 35.6% |
| Savunma | ||
108.6 sezon ort. 89.8 | 100 savunmada yenen sayı | 126.6 sezon ort. 102.9 |
53.9% sezon ort. 44.0% | Rakip eFG% | 52.2% sezon ort. 48.3% |
8.2% sezon ort. 18.5% | Zorlanan top kaybı | 12.5% sezon ort. 12.9% |
12.5% sezon ort. 27.9% | Rakip hücum ribaundu % | 54.1% sezon ort. 25.2% |
10.9% sezon ort. 28.4% | Rakip serbest atış oranı | 26.1% sezon ort. 23.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Botaş · 36 dk+16.8 PIR
- Sevgi Uzun Botaş · 38 dk+9.5 PIR
- Gizem Başaran Turan Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 32 dk+9.1 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Botaş · 15 dk+6.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Gülcan Botaş · 37 dk−11.8 PIR
- Büşra Akbaş Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 35 dk−9.4 PIR
- Büşra Akgün Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk−7.4 PIR
- Eda Şahin Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 9 dk−3.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 67.9 | 68.5 | 126.6 | 52.2% | 12.5% | 54.1% | 26.1% | 108.6 | 53.9% | 8.2% | 87.5% | 10.9% | +18.0 |
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | 69.1 | 68.5 | 108.6 | 53.9% | 8.2% | 12.5% | 10.9% | 126.6 | 52.2% | 12.5% | 45.9% | 26.1% | -18.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 33/69 (%47.8) | Saha İçi Şut | 30/64 (%46.9) |
| 27/43 (%62.8) | 2 Sayı | 21/40 (%52.5) |
| 6/26 (%23.1) | 3 Sayı | 9/24 (%37.5) |
| 14/18 (%77.8) | Serbest Atış | 6/7 (%85.7) |
| 48 | Ribaund | 21 |
| 20 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 17 |
| 25 | Asist | 15 |
| 2 | Top Çalma | 6 |
| 2 | Blok | 4 |
| 11 | Top Kaybı | 6 |
| 13 | Faul | 15 |
| 217 | Verimlilik (PIR) | 156 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Botaş 2, Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 9 galibiyet aldı.
- 2020-2021 · Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 72-67 Botaş
- 2020-2021 · Botaş 72-64 Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 2019-2020 · Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 78-68 Botaş
- 2018-2019 · Botaş 71-72 Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 2018-2019 · Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 83-63 Botaş


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 22.12.2022Botaş 86-75 Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 27.03.2023Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 0-20 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

