KBSL · 17. Hafta · 2022-2023 · 29 Ocak 2023 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol ilk yarıyı 36-40 geride kapattı, ikinci yarıyı 49-39 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 14 | 22 | 30 | 19 | 85 |
| OGM Ormanspor | 19 | 21 | 26 | 13 | 79 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.7 sezon ort. 75.3 | Tempo | 76.7 sezon ort. 73.6 |
| Hücum | ||
114.0 sezon ort. 90.2 | 100 hücumda sayı | 100.3 sezon ort. 99.6 |
54.0% sezon ort. 45.4% | eFG% | 49.2% sezon ort. 48.6% |
16.0% sezon ort. 19.6% | Top kaybı oranı | 19.4% sezon ort. 16.6% |
36.1% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 26.8% |
38.1% sezon ort. 27.6% | Serbest atış oranı | 32.3% sezon ort. 23.7% |
23.8% sezon ort. 24.7% | Üçlük payı | 43.5% sezon ort. 40.2% |
| Savunma | ||
100.3 sezon ort. 106.5 | 100 savunmada yenen sayı | 114.0 sezon ort. 108.3 |
49.2% sezon ort. 51.8% | Rakip eFG% | 54.0% sezon ort. 51.1% |
19.4% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 16.0% sezon ort. 12.8% |
25.0% sezon ort. 30.9% | Rakip hücum ribaundu % | 36.1% sezon ort. 26.2% |
32.3% sezon ort. 25.2% | Rakip serbest atış oranı | 38.1% sezon ort. 26.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Lyndra Shajuan Weaver Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk+11.8 PIR
- Banu Şimşek OGM Ormanspor · 9 dk+10.0 PIR
- Feray Dalkılıç Melikgazi Kayseri Basketbol · 28 dk+7.5 PIR
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 33 dk+7.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Riquna Uneik Williams OGM Ormanspor · 38 dk−4.3 PIR
- Jelena Dubljevic OGM Ormanspor · 34 dk−3.3 PIR
- Nazlı Bircan Gökdemir OGM Ormanspor · 22 dk−3.2 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 35 dk−3.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Damla Gezgin 100 top çalma barajını geçti
- Calveion Sharqueail O Shay Landrum 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 74.6 | 76.7 | 114.0 | 54.0% | 16.0% | 36.1% | 38.1% | 100.3 | 49.2% | 19.4% | 75.0% | 32.3% | +13.7 |
| OGM Ormanspor | 78.8 | 76.7 | 100.3 | 49.2% | 19.4% | 25.0% | 32.3% | 114.0 | 54.0% | 16.0% | 63.9% | 38.1% | -13.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 32/63 (%50.8) | Saha İçi Şut | 26/62 (%41.9) |
| 28/48 (%58.3) | 2 Sayı | 17/35 (%48.6) |
| 4/15 (%26.7) | 3 Sayı | 9/27 (%33.3) |
| 17/24 (%70.8) | Serbest Atış | 18/20 (%90.0) |
| 40 | Ribaund | 32 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 17 | Asist | 16 |
| 8 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 17 |
| 19 | Faul | 23 |
| 188 | Verimlilik (PIR) | 156 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 3, OGM Ormanspor 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 29.10.2022OGM Ormanspor 82-73 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 28.01.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 85-79 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

