KBSL · 12. Hafta · 2022-2023 · 25 Aralık 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ilk çeyreği 30-13 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 30 | 19 | 17 | 15 | 81 |
| OGM Ormanspor | 13 | 15 | 12 | 13 | 53 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.3 sezon ort. 73.4 | Tempo | 74.3 sezon ort. 73.7 |
| Hücum | ||
110.1 sezon ort. 111.3 | 100 hücumda sayı | 70.7 sezon ort. 100.9 |
56.3% sezon ort. 53.0% | eFG% | 39.3% sezon ort. 49.0% |
14.7% sezon ort. 14.2% | Top kaybı oranı | 19.8% sezon ort. 16.6% |
23.5% sezon ort. 32.5% | Hücum ribaundu % | 14.3% sezon ort. 27.3% |
23.8% sezon ort. 22.9% | Serbest atış oranı | 14.8% sezon ort. 24.4% |
39.7% sezon ort. 37.5% | Üçlük payı | 44.3% sezon ort. 40.2% |
| Savunma | ||
70.7 sezon ort. 92.3 | 100 savunmada yenen sayı | 110.1 sezon ort. 108.4 |
39.3% sezon ort. 45.9% | Rakip eFG% | 56.3% sezon ort. 51.0% |
19.8% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 14.7% sezon ort. 12.8% |
14.3% sezon ort. 22.0% | Rakip hücum ribaundu % | 23.5% sezon ort. 26.7% |
14.8% sezon ort. 23.9% | Rakip serbest atış oranı | 23.8% sezon ort. 27.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gamze Takmaz ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 24 dk+10.0 PIR
- Chelsea Gray ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 27 dk+7.1 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 21 dk+5.4 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 29 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Reshanda Jacqueta Gray OGM Ormanspor · 21 dk−12.3 PIR
- Banu Şimşek OGM Ormanspor · 13 dk−9.9 PIR
- Esra Ural ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 25 dk−6.8 PIR
- Riquna Uneik Williams OGM Ormanspor · 34 dk−6.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gökşen Fitik 500 ribaund barajını geçti
- Fatmanur Karakaş 250 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 73.6 | 74.3 | 110.1 | 56.3% | 14.7% | 23.5% | 23.8% | 70.7 | 39.3% | 19.8% | 85.7% | 14.8% | +39.3 |
| OGM Ormanspor | 75.0 | 74.3 | 70.7 | 39.3% | 19.8% | 14.3% | 14.8% | 110.1 | 56.3% | 14.7% | 76.5% | 23.8% | -39.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 31/63 (%49.2) | Saha İçi Şut | 21/61 (%34.4) |
| 22/38 (%57.9) | 2 Sayı | 15/34 (%44.1) |
| 9/25 (%36.0) | 3 Sayı | 6/27 (%22.2) |
| 10/15 (%66.7) | Serbest Atış | 5/9 (%55.6) |
| 44 | Ribaund | 32 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 36 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 23 | Asist | 9 |
| 1 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 16 |
| 11 | Faul | 23 |
| 196 | Verimlilik (PIR) | 86 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 15 karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 12, OGM Ormanspor 3 galibiyet aldı.
- 2021-2022 · OGM Ormanspor 51-80 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 2021-2022 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 75-68 OGM Ormanspor
- 2021-2022 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 91-64 OGM Ormanspor
- 2021-2022 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 94-63 OGM Ormanspor
- 2021-2022 · OGM Ormanspor 57-77 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 24.12.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 81-53 OGM Ormanspor
- 27.03.2023OGM Ormanspor 68-81 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

