KBSL · 11. Hafta · 2022-2023 · 18 Aralık 2022 00:00
Antalya Toroslar Basketbol ilk yarıyı 37-44 geride kapattı, ikinci yarıyı 42-24 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Antalya Toroslar Basketbol | 20 | 17 | 16 | 26 | 79 |
| OGM Ormanspor | 24 | 20 | 9 | 15 | 68 |
| Antalya Toroslar Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.3 sezon ort. 76.5 | Tempo | 72.3 sezon ort. 73.8 |
| Hücum | ||
107.7 sezon ort. 84.7 | 100 hücumda sayı | 95.6 sezon ort. 99.8 |
50.8% sezon ort. 40.6% | eFG% | 47.5% sezon ort. 48.7% |
10.2% sezon ort. 18.2% | Top kaybı oranı | 13.1% sezon ort. 16.9% |
14.3% sezon ort. 23.2% | Hücum ribaundu % | 13.5% sezon ort. 27.3% |
30.6% sezon ort. 31.0% | Serbest atış oranı | 23.3% sezon ort. 24.1% |
38.7% sezon ort. 31.8% | Üçlük payı | 46.7% sezon ort. 40.1% |
| Savunma | ||
95.6 sezon ort. 106.1 | 100 savunmada yenen sayı | 107.7 sezon ort. 108.5 |
47.5% sezon ort. 51.5% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 51.2% |
13.1% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 10.2% sezon ort. 13.0% |
13.5% sezon ort. 30.6% | Rakip hücum ribaundu % | 14.3% sezon ort. 27.1% |
23.3% sezon ort. 24.4% | Rakip serbest atış oranı | 30.6% sezon ort. 27.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Khaalia Hillsman Antalya Toroslar Basketbol · 39 dk+8.0 PIR
- Riquna Uneik Williams OGM Ormanspor · 40 dk+6.9 PIR
- Nazlı Bircan Gökdemir OGM Ormanspor · 29 dk+6.6 PIR
- Feyonda Rena Fitzgerald Antalya Toroslar Basketbol · 39 dk+5.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kübra Erat OGM Ormanspor · 28 dk−7.5 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 33 dk−6.7 PIR
- Helin Boybeyi Antalya Toroslar Basketbol · 38 dk−5.7 PIR
- Reshanda Jacqueta Gray OGM Ormanspor · 26 dk−2.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Khaalia Hillsman 100 sayı barajını geçti
- Tuğçe Murat 50 asist barajını geçti
- Riquna Uneik Williams 100. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Antalya Toroslar Basketbol | 73.4 | 72.3 | 107.7 | 50.8% | 10.2% | 14.3% | 30.6% | 95.6 | 47.5% | 13.1% | 86.5% | 23.3% | +12.1 |
| OGM Ormanspor | 71.2 | 72.3 | 95.6 | 47.5% | 13.1% | 13.5% | 23.3% | 107.7 | 50.8% | 10.2% | 85.7% | 30.6% | -12.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Antalya Toroslar Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 28/62 (%45.2) | Saha İçi Şut | 24/60 (%40.0) |
| 21/38 (%55.3) | 2 Sayı | 15/32 (%46.9) |
| 7/24 (%29.2) | 3 Sayı | 9/28 (%32.1) |
| 16/19 (%84.2) | Serbest Atış | 11/14 (%78.6) |
| 37 | Ribaund | 35 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 16 | Asist | 14 |
| 1 | Top Çalma | 4 |
| 2 | Blok | 1 |
| 8 | Top Kaybı | 10 |
| 19 | Faul | 18 |
| 176 | Verimlilik (PIR) | 145 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Antalya Toroslar Basketbol 0, OGM Ormanspor 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 17.12.2022Antalya Toroslar Basketbol 79-68 OGM Ormanspor
- 23.03.2023OGM Ormanspor 87-93 Antalya Toroslar Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

