KBSL · 14. Hafta · 2022-2023 · 8 Ocak 2023 00:00
Maç normal süreyi 69-69 berabere tamamladı; OGM Ormanspor uzatmada 9-6 ile kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | UZ1 | T |
|---|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 15 | 16 | 23 | 15 | 9 | 78 |
| Botaş | 19 | 22 | 15 | 13 | 6 | 75 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.3 sezon ort. 73.7 | Tempo | 74.3 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
105.3 sezon ort. 99.4 | 100 hücumda sayı | 100.7 sezon ort. 100.3 |
47.8% sezon ort. 48.7% | eFG% | 39.0% sezon ort. 47.7% |
15.5% sezon ort. 16.8% | Top kaybı oranı | 6.6% sezon ort. 15.0% |
38.1% sezon ort. 26.2% | Hücum ribaundu % | 34.0% sezon ort. 28.6% |
23.2% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 22.1% sezon ort. 24.2% |
37.7% sezon ort. 40.5% | Üçlük payı | 29.9% sezon ort. 35.7% |
| Savunma | ||
100.7 sezon ort. 108.8 | 100 savunmada yenen sayı | 105.3 sezon ort. 89.9 |
39.0% sezon ort. 51.8% | Rakip eFG% | 47.8% sezon ort. 44.2% |
6.6% sezon ort. 13.2% | Zorlanan top kaybı | 15.5% sezon ort. 18.3% |
34.0% sezon ort. 26.2% | Rakip hücum ribaundu % | 38.1% sezon ort. 27.0% |
22.1% sezon ort. 27.5% | Rakip serbest atış oranı | 23.2% sezon ort. 28.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 41 dk+10.3 PIR
- Nazlı Bircan Gökdemir OGM Ormanspor · 19 dk+8.3 PIR
- Kübra Erat OGM Ormanspor · 43 dk+5.4 PIR
- Erica Angelyn Mc Call Botaş · 42 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jelena Dubljevic OGM Ormanspor · 28 dk−13.7 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz Botaş · 17 dk−10.9 PIR
- Reshanda Jacqueta Gray OGM Ormanspor · 39 dk−8.5 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 21 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Kübra Erat 1.000 sayı barajını geçti
- Erica Angelyn Mc Call 25 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 74.0 | 74.3 | 105.3 | 47.8% | 15.5% | 38.1% | 23.2% | 100.7 | 39.0% | 6.6% | 66.0% | 22.1% | +4.7 |
| Botaş | 74.5 | 74.3 | 100.7 | 39.0% | 6.6% | 34.0% | 22.1% | 105.3 | 47.8% | 15.5% | 61.9% | 23.2% | -4.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 27/69 (%39.1) | Saha İçi Şut | 27/77 (%35.1) |
| 15/43 (%34.9) | 2 Sayı | 21/54 (%38.9) |
| 12/26 (%46.2) | 3 Sayı | 6/23 (%26.1) |
| 12/16 (%75.0) | Serbest Atış | 15/17 (%88.2) |
| 47 | Ribaund | 42 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 18 | Asist | 20 |
| 2 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 4 |
| 14 | Top Kaybı | 6 |
| 18 | Faul | 18 |
| 167 | Verimlilik (PIR) | 170 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada OGM Ormanspor 6, Botaş 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 07.10.2022Botaş 89-79 OGM Ormanspor
- 07.01.2023OGM Ormanspor 78-75 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

