KBSL · 16. Hafta · 2022-2023 · 21 Ocak 2023 00:00
OGM Ormanspor ilk yarıyı 41-42 geride kapattı, ikinci yarıyı 49-28 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 21 | 20 | 28 | 21 | 90 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 27 | 15 | 18 | 10 | 70 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.2 sezon ort. 73.7 | Tempo | 75.2 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
120.4 sezon ort. 98.8 | 100 hücumda sayı | 92.6 sezon ort. 93.8 |
55.3% sezon ort. 48.4% | eFG% | 44.7% sezon ort. 49.3% |
16.7% sezon ort. 16.7% | Top kaybı oranı | 18.1% sezon ort. 19.5% |
29.0% sezon ort. 26.6% | Hücum ribaundu % | 31.7% sezon ort. 22.9% |
50.9% sezon ort. 23.0% | Serbest atış oranı | 22.7% sezon ort. 23.7% |
29.8% sezon ort. 40.8% | Üçlük payı | 36.4% sezon ort. 35.5% |
| Savunma | ||
92.6 sezon ort. 109.2 | 100 savunmada yenen sayı | 120.4 sezon ort. 107.1 |
44.7% sezon ort. 51.5% | Rakip eFG% | 55.3% sezon ort. 51.4% |
18.1% sezon ort. 12.7% | Zorlanan top kaybı | 16.7% sezon ort. 13.8% |
31.7% sezon ort. 26.4% | Rakip hücum ribaundu % | 29.0% sezon ort. 30.3% |
22.7% sezon ort. 27.4% | Rakip serbest atış oranı | 50.9% sezon ort. 21.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kübra Erat OGM Ormanspor · 34 dk+7.7 PIR
- Jelena Dubljevic OGM Ormanspor · 34 dk+7.5 PIR
- Jasmine Monique Thomas OGM Ormanspor · 32 dk+6.7 PIR
- Fatmanur Karakaş OGM Ormanspor · 27 dk+2.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Özge Kavurmacıoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 36 dk−11.5 PIR
- Ferda Yıldız Bursa Uludağ Basketbol · 31 dk−9.5 PIR
- Gizem Uca Bursa Uludağ Basketbol · 21 dk−6.5 PIR
- Reshanda Jacqueta Gray OGM Ormanspor · 25 dk−4.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 74.8 | 75.2 | 120.4 | 55.3% | 16.7% | 29.0% | 50.9% | 92.6 | 44.7% | 18.1% | 68.3% | 22.7% | +27.8 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 75.6 | 75.2 | 92.6 | 44.7% | 18.1% | 31.7% | 22.7% | 120.4 | 55.3% | 16.7% | 71.0% | 50.9% | -27.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| 28/57 (%49.1) | Saha İçi Şut | 27/66 (%40.9) |
| 21/40 (%52.5) | 2 Sayı | 22/42 (%52.4) |
| 7/17 (%41.2) | 3 Sayı | 5/24 (%20.8) |
| 27/29 (%93.1) | Serbest Atış | 11/15 (%73.3) |
| 37 | Ribaund | 35 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 18 | Asist | 13 |
| 8 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 16 |
| 17 | Faul | 24 |
| 216 | Verimlilik (PIR) | 129 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 21.10.2022Bursa Uludağ Basketbol 65-62 OGM Ormanspor
- 20.01.2023OGM Ormanspor 90-70 Bursa Uludağ Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

