KBSL · 14. Hafta · 2022-2023 · 7 Ocak 2023 00:00

79 - 73

Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor ilk yarıyı 44-45 geride kapattı, ikinci yarıyı 35-28 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | 22 | 22 | 18 | 17 | 79 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 22 | 23 | 22 | 6 | 73 |
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.7 sezon ort. 75.7 | Tempo | 74.7 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
107.5 sezon ort. 96.0 | 100 hücumda sayı | 96.3 sezon ort. 93.7 |
49.3% sezon ort. 49.5% | eFG% | 42.9% sezon ort. 49.4% |
10.7% sezon ort. 17.1% | Top kaybı oranı | 11.7% sezon ort. 19.8% |
27.5% sezon ort. 21.7% | Hücum ribaundu % | 35.3% sezon ort. 22.6% |
25.0% sezon ort. 17.3% | Serbest atış oranı | 14.1% sezon ort. 24.2% |
29.4% sezon ort. 36.1% | Üçlük payı | 35.9% sezon ort. 35.5% |
| Savunma | ||
96.3 sezon ort. 104.6 | 100 savunmada yenen sayı | 107.5 sezon ort. 107.6 |
42.9% sezon ort. 48.9% | Rakip eFG% | 49.3% sezon ort. 51.6% |
11.7% sezon ort. 13.0% | Zorlanan top kaybı | 10.7% sezon ort. 14.0% |
35.3% sezon ort. 26.0% | Rakip hücum ribaundu % | 27.5% sezon ort. 30.4% |
14.1% sezon ort. 24.4% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 22.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Destiny Slocum Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk+18.0 PIR
- Egle Sventoraite Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk+13.9 PIR
- İlsu Darıcıoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 21 dk+8.1 PIR
- Gizem Başaran Turan Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 9 dk+1.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Chennedy Nicole Carter Bursa Uludağ Basketbol · 28 dk−12.2 PIR
- Alexis Sade Prince Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk−11.4 PIR
- Gizem Uca Bursa Uludağ Basketbol · 25 dk−7.3 PIR
- Channon Tiara Fluker Bursa Uludağ Basketbol · 39 dk−5.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | 73.5 | 74.7 | 107.5 | 49.3% | 10.7% | 27.5% | 25.0% | 96.3 | 42.9% | 11.7% | 64.7% | 14.1% | +11.3 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 75.8 | 74.7 | 96.3 | 42.9% | 11.7% | 35.3% | 14.1% | 107.5 | 49.3% | 10.7% | 72.5% | 25.0% | -11.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| 30/68 (%44.1) | Saha İçi Şut | 29/78 (%37.2) |
| 23/48 (%47.9) | 2 Sayı | 20/50 (%40.0) |
| 7/20 (%35.0) | 3 Sayı | 9/28 (%32.1) |
| 12/17 (%70.6) | Serbest Atış | 6/11 (%54.5) |
| 44 | Ribaund | 47 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 18 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 18 | Asist | 14 |
| 6 | Top Çalma | 3 |
| 1 | Blok | 3 |
| 9 | Top Kaybı | 11 |
| 15 | Faul | 19 |
| 188 | Verimlilik (PIR) | 148 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 1 karşılaşmada Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 1, Bursa Uludağ Basketbol 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 08.10.2022Bursa Uludağ Basketbol 62-75 Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 06.01.2023Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 79-73 Bursa Uludağ Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.