KBSL · 13. Hafta · 2022-2023 · 30 Aralık 2022 00:00
Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor ilk yarıyı 36-40 geride kapattı, ikinci yarıyı 41-27 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | 17 | 19 | 18 | 23 | 77 |
| Emlak Konut | 18 | 22 | 14 | 13 | 67 |
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Emlak Konut |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.1 sezon ort. 75.5 | Tempo | 77.1 sezon ort. 74.8 |
| Hücum | ||
99.5 sezon ort. 96.5 | 100 hücumda sayı | 87.3 sezon ort. 97.5 |
58.5% sezon ort. 49.0% | eFG% | 40.0% sezon ort. 48.6% |
24.0% sezon ort. 16.4% | Top kaybı oranı | 12.7% sezon ort. 16.6% |
19.4% sezon ort. 22.2% | Hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 26.3% |
16.9% sezon ort. 17.8% | Serbest atış oranı | 18.6% sezon ort. 23.6% |
28.8% sezon ort. 36.1% | Üçlük payı | 25.7% sezon ort. 26.2% |
| Savunma | ||
87.3 sezon ort. 105.1 | 100 savunmada yenen sayı | 99.5 sezon ort. 94.4 |
40.0% sezon ort. 49.1% | Rakip eFG% | 58.5% sezon ort. 45.7% |
12.7% sezon ort. 12.9% | Zorlanan top kaybı | 24.0% sezon ort. 14.6% |
22.2% sezon ort. 27.0% | Rakip hücum ribaundu % | 19.4% sezon ort. 24.1% |
18.6% sezon ort. 24.1% | Rakip serbest atış oranı | 16.9% sezon ort. 20.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Büşra Akbaş Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 37 dk+16.2 PIR
- Harika Gözde Eldaş Emlak Konut · 24 dk+1.7 PIR
- Büşra Akgün Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk+1.6 PIR
- Alexis Sade Prince Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk+1.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Megan Kayla Walker Emlak Konut · 29 dk−7.0 PIR
- Gizem Yavuz Yar Emlak Konut · 20 dk−6.0 PIR
- Gizem Başaran Turan Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 26 dk−5.6 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Emlak Konut · 35 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Büşra Akbaş 200. maçına çıktı
- Gizem Başaran Turan 50 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | 77.4 | 77.1 | 99.5 | 58.5% | 24.0% | 19.4% | 16.9% | 87.3 | 40.0% | 12.7% | 77.8% | 18.6% | +12.2 |
| Emlak Konut | 76.7 | 77.1 | 87.3 | 40.0% | 12.7% | 22.2% | 18.6% | 99.5 | 58.5% | 24.0% | 80.6% | 16.9% | -12.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Emlak Konut |
|---|---|---|
| 29/59 (%49.2) | Saha İçi Şut | 26/70 (%37.1) |
| 18/42 (%42.9) | 2 Sayı | 22/52 (%42.3) |
| 11/17 (%64.7) | 3 Sayı | 4/18 (%22.2) |
| 8/10 (%80.0) | Serbest Atış | 11/13 (%84.6) |
| 41 | Ribaund | 35 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 35 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 18 | Asist | 11 |
| 4 | Top Çalma | 12 |
| 2 | Blok | 1 |
| 20 | Top Kaybı | 11 |
| 16 | Faul | 13 |
| 176 | Verimlilik (PIR) | 135 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 29.12.2022Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 77-67 Emlak Konut
- 29.03.2023Emlak Konut 20-0 Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

