KBSL · 19. Hafta · 2022-2023 · 3 Mart 2023 00:00
Botaş 4. çeyreği 31-7 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Uludağ Basketbol | 17 | 11 | 16 | 7 | 51 |
| Botaş | 23 | 29 | 30 | 31 | 113 |
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.4 sezon ort. 77.5 | Tempo | 74.4 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
69.1 sezon ort. 94.7 | 100 hücumda sayı | 150.6 sezon ort. 98.6 |
44.9% sezon ort. 49.2% | eFG% | 67.6% sezon ort. 46.6% |
31.7% sezon ort. 19.0% | Top kaybı oranı | 4.7% sezon ort. 15.0% |
15.6% sezon ort. 23.6% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 28.7% |
22.4% sezon ort. 23.7% | Serbest atış oranı | 21.6% sezon ort. 24.2% |
26.5% sezon ort. 35.8% | Üçlük payı | 27.0% sezon ort. 35.8% |
| Savunma | ||
150.6 sezon ort. 105.9 | 100 savunmada yenen sayı | 69.1 sezon ort. 91.1 |
67.6% sezon ort. 50.9% | Rakip eFG% | 44.9% sezon ort. 44.4% |
4.7% sezon ort. 14.2% | Zorlanan top kaybı | 31.7% sezon ort. 17.8% |
33.3% sezon ort. 30.2% | Rakip hücum ribaundu % | 15.6% sezon ort. 27.8% |
21.6% sezon ort. 22.1% | Rakip serbest atış oranı | 22.4% sezon ort. 27.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Uzun Botaş · 24 dk+17.9 PIR
- Victoria Macaulay Botaş · 20 dk+12.7 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz Botaş · 28 dk+9.2 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Botaş · 21 dk+8.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- İlsu Darıcıoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 35 dk−10.6 PIR
- Chennedy Nicole Carter Bursa Uludağ Basketbol · 10 dk−7.2 PIR
- Gizem Uca Bursa Uludağ Basketbol · 36 dk−6.5 PIR
- Channon Tiara Fluker Bursa Uludağ Basketbol · 25 dk−4.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Uludağ Basketbol | 73.8 | 74.4 | 69.1 | 44.9% | 31.7% | 15.6% | 22.4% | 150.6 | 67.6% | 4.7% | 66.7% | 21.6% | -81.5 |
| Botaş | 75.0 | 74.4 | 150.6 | 67.6% | 4.7% | 33.3% | 21.6% | 69.1 | 44.9% | 31.7% | 84.4% | 22.4% | +81.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 19/49 (%38.8) | Saha İçi Şut | 45/74 (%60.8) |
| 13/36 (%36.1) | 2 Sayı | 35/54 (%64.8) |
| 6/13 (%46.2) | 3 Sayı | 10/20 (%50.0) |
| 7/11 (%63.6) | Serbest Atış | 13/16 (%81.3) |
| 25 | Ribaund | 37 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 16 | Asist | 33 |
| 4 | Top Çalma | 15 |
| 1 | Blok | 3 |
| 25 | Top Kaybı | 4 |
| 12 | Faul | 13 |
| 74 | Verimlilik (PIR) | 330 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 13.11.2022Botaş 71-57 Bursa Uludağ Basketbol
- 02.03.2023Bursa Uludağ Basketbol 51-113 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

