KBSL · 15. Hafta · 2022-2023 · 15 Ocak 2023 00:00
Botaş ilk çeyreği 28-15 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 28 | 10 | 12 | 16 | 66 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 15 | 16 | 16 | 9 | 56 |
| Botaş | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.2 sezon ort. 74.5 | Tempo | 73.2 sezon ort. 73.4 |
| Hücum | ||
89.9 sezon ort. 100.7 | 100 hücumda sayı | 76.6 sezon ort. 112.4 |
50.0% sezon ort. 47.3% | eFG% | 39.8% sezon ort. 53.5% |
18.9% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 18.3% sezon ort. 14.1% |
18.2% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 22.5% sezon ort. 32.6% |
16.7% sezon ort. 24.4% | Serbest atış oranı | 10.9% sezon ort. 23.3% |
28.3% sezon ort. 35.7% | Üçlük payı | 29.7% sezon ort. 37.8% |
| Savunma | ||
76.6 sezon ort. 90.9 | 100 savunmada yenen sayı | 89.9 sezon ort. 91.7 |
39.8% sezon ort. 44.5% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 45.5% |
18.3% sezon ort. 18.2% | Zorlanan top kaybı | 18.9% sezon ort. 16.7% |
22.5% sezon ort. 27.6% | Rakip hücum ribaundu % | 18.2% sezon ort. 21.8% |
10.9% sezon ort. 28.4% | Rakip serbest atış oranı | 16.7% sezon ort. 23.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Uzun Botaş · 38 dk+9.5 PIR
- Erica Angelyn Mc Call Botaş · 33 dk+3.7 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 28 dk+3.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Chelsea Gray ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 39 dk−13.4 PIR
- Dejuana Tenis Boner ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 29 dk−12.8 PIR
- Kathleen Mae Doyle Botaş · 23 dk−10.8 PIR
- Victoria Macaulay Botaş · 40 dk−10.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 73.4 | 73.2 | 89.9 | 50.0% | 18.9% | 18.2% | 16.7% | 76.6 | 39.8% | 18.3% | 77.5% | 10.9% | +13.3 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 73.1 | 73.2 | 76.6 | 39.8% | 18.3% | 22.5% | 10.9% | 89.9 | 50.0% | 18.9% | 81.8% | 16.7% | -13.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 27/60 (%45.0) | Saha İçi Şut | 24/64 (%37.5) |
| 21/43 (%48.8) | 2 Sayı | 21/45 (%46.7) |
| 6/17 (%35.3) | 3 Sayı | 3/19 (%15.8) |
| 6/10 (%60.0) | Serbest Atış | 5/7 (%71.4) |
| 37 | Ribaund | 36 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 17 | Asist | 10 |
| 7 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 0 |
| 15 | Top Kaybı | 15 |
| 18 | Faul | 15 |
| 154 | Verimlilik (PIR) | 101 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 21 karşılaşmada Botaş 8, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 13 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-3
- 15.10.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 68-51 Botaş
- 14.01.2023Botaş 66-56 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 06.04.2023ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 93-65 Botaş
- 08.04.2023Botaş 57-68 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

