KBSL · 21. Hafta · 2022-2023 · 9 Mart 2023 00:00
Emlak Konut maçı 7 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 22 | 16 | 14 | 19 | 71 |
| Emlak Konut | 23 | 18 | 19 | 18 | 78 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Emlak Konut |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.6 sezon ort. 75.3 | Tempo | 77.6 sezon ort. 74.7 |
| Hücum | ||
93.1 sezon ort. 91.1 | 100 hücumda sayı | 98.9 sezon ort. 97.1 |
50.8% sezon ort. 45.5% | eFG% | 49.3% sezon ort. 48.3% |
21.4% sezon ort. 19.4% | Top kaybı oranı | 19.4% sezon ort. 16.4% |
25.0% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 36.8% sezon ort. 25.7% |
19.7% sezon ort. 28.3% | Serbest atış oranı | 15.7% sezon ort. 23.7% |
11.5% sezon ort. 25.2% | Üçlük payı | 22.9% sezon ort. 26.4% |
| Savunma | ||
98.9 sezon ort. 106.6 | 100 savunmada yenen sayı | 93.1 sezon ort. 94.6 |
49.3% sezon ort. 51.9% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 45.9% |
19.4% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 21.4% sezon ort. 14.7% |
36.8% sezon ort. 30.5% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 24.0% |
15.7% sezon ort. 25.9% | Rakip serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 20.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Megan Kayla Walker Emlak Konut · 36 dk+20.2 PIR
- Zeynep Kalbisağde Melikgazi Kayseri Basketbol · 16 dk+5.8 PIR
- Calveion Sharqueail O Shay Landrum Melikgazi Kayseri Basketbol · 39 dk+5.4 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk+1.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Nirra Fields Emlak Konut · 31 dk−8.9 PIR
- Nisa Yalçın Melikgazi Kayseri Basketbol · 14 dk−3.1 PIR
- Sevgi Tonguç Melikgazi Kayseri Basketbol · 24 dk−2.2 PIR
- Feray Dalkılıç Melikgazi Kayseri Basketbol · 19 dk−2.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 76.3 | 77.6 | 93.1 | 50.8% | 21.4% | 25.0% | 19.7% | 98.9 | 49.3% | 19.4% | 63.2% | 15.7% | -5.9 |
| Emlak Konut | 78.8 | 77.6 | 98.9 | 49.3% | 19.4% | 36.8% | 15.7% | 93.1 | 50.8% | 21.4% | 75.0% | 19.7% | +5.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Emlak Konut |
|---|---|---|
| 30/61 (%49.2) | Saha İçi Şut | 33/70 (%47.1) |
| 28/54 (%51.9) | 2 Sayı | 30/54 (%55.6) |
| 2/7 (%28.6) | 3 Sayı | 3/16 (%18.8) |
| 9/12 (%75.0) | Serbest Atış | 9/11 (%81.8) |
| 32 | Ribaund | 38 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 9 | Asist | 20 |
| 9 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 2 |
| 18 | Top Kaybı | 18 |
| 14 | Faul | 13 |
| 138 | Verimlilik (PIR) | 174 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 29.11.2022Emlak Konut 87-73 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 08.03.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 71-78 Emlak Konut
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

