KBSL · 21. Hafta · 2022-2023 · 9 Mart 2023 00:00
Nesibe Aydın ilk çeyreği 32-17 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 32 | 24 | 24 | 14 | 94 |
| Botaş | 17 | 20 | 13 | 19 | 69 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.5 sezon ort. 74.1 | Tempo | 76.5 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
122.4 sezon ort. 102.0 | 100 hücumda sayı | 90.6 sezon ort. 100.7 |
62.5% sezon ort. 49.4% | eFG% | 45.5% sezon ort. 47.5% |
16.9% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 14.3% sezon ort. 14.7% |
21.4% sezon ort. 26.8% | Hücum ribaundu % | 18.2% sezon ort. 29.3% |
33.3% sezon ort. 24.6% | Serbest atış oranı | 21.2% sezon ort. 24.2% |
28.3% sezon ort. 39.1% | Üçlük payı | 42.4% sezon ort. 35.3% |
| Savunma | ||
90.6 sezon ort. 95.2 | 100 savunmada yenen sayı | 122.4 sezon ort. 89.3 |
45.5% sezon ort. 45.6% | Rakip eFG% | 62.5% sezon ort. 43.8% |
14.3% sezon ort. 17.9% | Zorlanan top kaybı | 16.9% sezon ort. 18.3% |
18.2% sezon ort. 29.6% | Rakip hücum ribaundu % | 21.4% sezon ort. 27.6% |
21.2% sezon ort. 30.4% | Rakip serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 27.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Merritt Ramona Hempe Nesibe Aydın · 28 dk+16.8 PIR
- Derin Yaya Nesibe Aydın · 31 dk+10.0 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 14 dk+7.2 PIR
- Kathleen Mae Doyle Botaş · 24 dk+7.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Uzun Botaş · 25 dk−11.5 PIR
- Erica Angelyn Mc Call Botaş · 17 dk−8.8 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 21 dk−5.5 PIR
- Melis Gülcan Botaş · 27 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 76.8 | 76.5 | 122.4 | 62.5% | 16.9% | 21.4% | 33.3% | 90.6 | 45.5% | 14.3% | 81.8% | 21.2% | +31.8 |
| Botaş | 76.2 | 76.5 | 90.6 | 45.5% | 14.3% | 18.2% | 21.2% | 122.4 | 62.5% | 16.9% | 78.6% | 33.3% | -31.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 32/60 (%53.3) | Saha İçi Şut | 25/66 (%37.9) |
| 21/43 (%48.8) | 2 Sayı | 15/38 (%39.5) |
| 11/17 (%64.7) | 3 Sayı | 10/28 (%35.7) |
| 19/20 (%95.0) | Serbest Atış | 9/14 (%64.3) |
| 42 | Ribaund | 30 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 36 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 27 | Asist | 19 |
| 6 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 12 |
| 14 | Faul | 20 |
| 249 | Verimlilik (PIR) | 137 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Nesibe Aydın 5, Botaş 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 30.11.2022Botaş 67-70 Nesibe Aydın
- 08.03.2023Nesibe Aydın 94-69 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

