KBSL · 16. Hafta · 2022-2023 · 21 Ocak 2023 00:00
Nesibe Aydın 1. çeyreği 28-18 kazanarak farkı açtı. Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor ikinci yarıda 48-39 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | 18 | 9 | 14 | 34 | 75 |
| Nesibe Aydın | 28 | 17 | 20 | 19 | 84 |
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
84.2 sezon ort. 75.1 | Tempo | 84.2 sezon ort. 73.8 |
| Hücum | ||
88.8 sezon ort. 97.1 | 100 hücumda sayı | 100.1 sezon ort. 102.8 |
39.0% sezon ort. 50.1% | eFG% | 50.7% sezon ort. 49.8% |
15.0% sezon ort. 16.9% | Top kaybı oranı | 16.3% sezon ort. 15.1% |
19.6% sezon ort. 22.2% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 26.9% |
38.2% sezon ort. 16.5% | Serbest atış oranı | 26.1% sezon ort. 24.8% |
42.6% sezon ort. 35.3% | Üçlük payı | 34.8% sezon ort. 38.9% |
| Savunma | ||
100.1 sezon ort. 104.4 | 100 savunmada yenen sayı | 88.8 sezon ort. 95.3 |
50.7% sezon ort. 48.4% | Rakip eFG% | 39.0% sezon ort. 45.9% |
16.3% sezon ort. 12.7% | Zorlanan top kaybı | 15.0% sezon ort. 17.9% |
20.0% sezon ort. 27.1% | Rakip hücum ribaundu % | 19.6% sezon ort. 29.6% |
26.1% sezon ort. 23.6% | Rakip serbest atış oranı | 38.2% sezon ort. 29.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 34 dk+13.5 PIR
- Alexis Sade Prince Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 38 dk+9.8 PIR
- Merritt Ramona Hempe Nesibe Aydın · 10 dk+8.0 PIR
- Derin Yaya Nesibe Aydın · 34 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Egle Sventoraite Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 22 dk−11.5 PIR
- İlayda Güner Nesibe Aydın · 24 dk−10.5 PIR
- Chelsea Nelson Nesibe Aydın · 32 dk−8.1 PIR
- Büşra Akgün Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 19 dk−2.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | 84.4 | 84.2 | 88.8 | 39.0% | 15.0% | 19.6% | 38.2% | 100.1 | 50.7% | 16.3% | 80.0% | 26.1% | -11.3 |
| Nesibe Aydın | 83.9 | 84.2 | 100.1 | 50.7% | 16.3% | 20.0% | 26.1% | 88.8 | 39.0% | 15.0% | 80.4% | 38.2% | +11.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 23/68 (%33.8) | Saha İçi Şut | 32/69 (%46.4) |
| 16/39 (%41.0) | 2 Sayı | 26/45 (%57.8) |
| 7/29 (%24.1) | 3 Sayı | 6/24 (%25.0) |
| 22/26 (%84.6) | Serbest Atış | 14/18 (%77.8) |
| 41 | Ribaund | 45 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 37 |
| 14 | Asist | 18 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 15 |
| 20 | Faul | 25 |
| 145 | Verimlilik (PIR) | 190 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 0, Nesibe Aydın 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 21.10.2022Nesibe Aydın 83-68 Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 20.01.2023Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 75-84 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

