KBSL · 14. Hafta · 2022-2023 · 7 Ocak 2023 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Çankaya Üniversitesi Nesibe Aydın karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 18 | 15 | 10 | 24 | 67 |
| Nesibe Aydın | 11 | 16 | 21 | 17 | 65 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.7 sezon ort. 75.5 | Tempo | 72.7 sezon ort. 74.2 |
| Hücum | ||
91.9 sezon ort. 93.7 | 100 hücumda sayı | 89.6 sezon ort. 103.1 |
45.8% sezon ort. 44.3% | eFG% | 33.3% sezon ort. 50.5% |
16.1% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 6.6% sezon ort. 15.5% |
21.1% sezon ort. 23.9% | Hücum ribaundu % | 35.2% sezon ort. 26.2% |
30.0% sezon ort. 25.6% | Serbest atış oranı | 32.0% sezon ort. 24.6% |
36.7% sezon ort. 40.4% | Üçlük payı | 32.0% sezon ort. 39.1% |
| Savunma | ||
89.6 sezon ort. 108.0 | 100 savunmada yenen sayı | 91.9 sezon ort. 95.2 |
33.3% sezon ort. 52.9% | Rakip eFG% | 45.8% sezon ort. 45.6% |
6.6% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 16.1% sezon ort. 17.8% |
35.2% sezon ort. 30.0% | Rakip hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 29.5% |
32.0% sezon ort. 22.5% | Rakip serbest atış oranı | 30.0% sezon ort. 30.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 32 dk+9.3 PIR
- Tyasha Pearl Desiree Harris Çankaya Üniversitesi · 38 dk+5.4 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 19 dk+4.1 PIR
- Chelsea Nelson Nesibe Aydın · 33 dk+1.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Queen Kamsiyochukwu Egbo Çankaya Üniversitesi · 38 dk−17.2 PIR
- Şevval Akalan Nesibe Aydın · 31 dk−8.9 PIR
- Derin Yaya Nesibe Aydın · 27 dk−8.3 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 40 dk−5.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 72.9 | 72.7 | 91.9 | 45.8% | 16.1% | 21.1% | 30.0% | 89.6 | 33.3% | 6.6% | 64.8% | 32.0% | +2.3 |
| Nesibe Aydın | 72.6 | 72.7 | 89.6 | 33.3% | 6.6% | 35.2% | 32.0% | 91.9 | 45.8% | 16.1% | 78.9% | 30.0% | -2.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 23/60 (%38.3) | Saha İçi Şut | 22/75 (%29.3) |
| 14/38 (%36.8) | 2 Sayı | 16/51 (%31.4) |
| 9/22 (%40.9) | 3 Sayı | 6/24 (%25.0) |
| 12/18 (%66.7) | Serbest Atış | 15/24 (%62.5) |
| 43 | Ribaund | 49 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 19 |
| 35 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 19 | Asist | 16 |
| 2 | Top Çalma | 6 |
| 0 | Blok | 3 |
| 13 | Top Kaybı | 6 |
| 23 | Faul | 17 |
| 147 | Verimlilik (PIR) | 134 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 0, Nesibe Aydın 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 07.10.2022Nesibe Aydın 83-81 Çankaya Üniversitesi
- 06.01.2023Çankaya Üniversitesi 67-65 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

