KBSL · 20. Hafta · 2022-2023 · 6 Mart 2023 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Fenerbahçe Alagöz Holding Nesibe Aydın karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 27 | 23 | 21 | 11 | 82 |
| Nesibe Aydın | 22 | 21 | 25 | 13 | 81 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.9 sezon ort. 76.5 | Tempo | 76.9 sezon ort. 74.1 |
| Hücum | ||
106.6 sezon ort. 116.6 | 100 hücumda sayı | 105.5 sezon ort. 102.6 |
53.1% sezon ort. 54.8% | eFG% | 57.0% sezon ort. 49.6% |
16.1% sezon ort. 13.2% | Top kaybı oranı | 23.3% sezon ort. 14.9% |
27.8% sezon ort. 35.2% | Hücum ribaundu % | 31.0% sezon ort. 26.5% |
27.7% sezon ort. 20.1% | Serbest atış oranı | 35.1% sezon ort. 24.6% |
46.2% sezon ort. 31.3% | Üçlük payı | 47.4% sezon ort. 38.5% |
| Savunma | ||
105.5 sezon ort. 85.7 | 100 savunmada yenen sayı | 106.6 sezon ort. 94.6 |
57.0% sezon ort. 46.1% | Rakip eFG% | 53.1% sezon ort. 45.3% |
23.3% sezon ort. 22.5% | Zorlanan top kaybı | 16.1% sezon ort. 17.8% |
31.0% sezon ort. 23.7% | Rakip hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 29.2% |
35.1% sezon ort. 23.2% | Rakip serbest atış oranı | 27.7% sezon ort. 30.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- İlayda Güner Nesibe Aydın · 26 dk+6.7 PIR
- Duygu Özen Nesibe Aydın · 23 dk+4.8 PIR
- Derin Yaya Nesibe Aydın · 32 dk+2.5 PIR
- Şevval Akalan Nesibe Aydın · 22 dk+0.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova Fenerbahçe Alagöz Holding · 38 dk−13.1 PIR
- Olcay Çakır Turgut Fenerbahçe Alagöz Holding · 26 dk−7.9 PIR
- Chelsea Nelson Nesibe Aydın · 28 dk−6.4 PIR
- Kıah Irene Stokes Fenerbahçe Alagöz Holding · 20 dk−5.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- İlayda Güner 500 ribaund barajını geçti
- Breanna Mackenzie Stewart 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 76.9 | 76.9 | 106.6 | 53.1% | 16.1% | 27.8% | 27.7% | 105.5 | 57.0% | 23.3% | 69.0% | 35.1% | +1.1 |
| Nesibe Aydın | 76.8 | 76.9 | 105.5 | 57.0% | 23.3% | 31.0% | 35.1% | 106.6 | 53.1% | 16.1% | 72.2% | 27.7% | -1.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 29/65 (%44.6) | Saha İçi Şut | 28/57 (%49.1) |
| 18/35 (%51.4) | 2 Sayı | 19/30 (%63.3) |
| 11/30 (%36.7) | 3 Sayı | 9/27 (%33.3) |
| 13/18 (%72.2) | Serbest Atış | 16/20 (%80.0) |
| 30 | Ribaund | 35 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 20 | Asist | 17 |
| 11 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 20 |
| 18 | Faul | 21 |
| 178 | Verimlilik (PIR) | 170 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Fenerbahçe Alagöz Holding 7, Nesibe Aydın 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 18.11.2022Nesibe Aydın 77-75 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 05.03.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 82-81 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

