KBSL · 18. Hafta · 2022-2023 · 4 Şubat 2023 00:00
Nesibe Aydın ilk yarıyı 40-47 geride kapattı, ikinci yarıyı 39-22 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 26 | 21 | 8 | 14 | 69 |
| Nesibe Aydın | 23 | 17 | 16 | 23 | 79 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.1 sezon ort. 73.8 | Tempo | 72.1 sezon ort. 74.2 |
| Hücum | ||
94.9 sezon ort. 99.8 | 100 hücumda sayı | 110.6 sezon ort. 102.4 |
52.6% sezon ort. 48.5% | eFG% | 50.9% sezon ort. 49.8% |
23.3% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 9.2% sezon ort. 15.4% |
27.3% sezon ort. 26.7% | Hücum ribaundu % | 14.7% sezon ort. 27.0% |
22.8% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 44.8% sezon ort. 24.3% |
33.3% sezon ort. 40.6% | Üçlük payı | 32.8% sezon ort. 39.0% |
| Savunma | ||
110.6 sezon ort. 108.4 | 100 savunmada yenen sayı | 94.9 sezon ort. 95.1 |
50.9% sezon ort. 51.2% | Rakip eFG% | 52.6% sezon ort. 45.4% |
9.2% sezon ort. 13.0% | Zorlanan top kaybı | 23.3% sezon ort. 17.6% |
14.7% sezon ort. 27.0% | Rakip hücum ribaundu % | 27.3% sezon ort. 29.2% |
44.8% sezon ort. 26.6% | Rakip serbest atış oranı | 22.8% sezon ort. 30.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 40 dk+6.9 PIR
- Chelsea Nelson Nesibe Aydın · 38 dk+6.5 PIR
- Jelena Dubljevic OGM Ormanspor · 32 dk+5.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jasmine Monique Thomas OGM Ormanspor · 27 dk−7.0 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 17 dk−5.5 PIR
- Kübra Erat OGM Ormanspor · 37 dk−4.7 PIR
- Reshanda Jacqueta Gray OGM Ormanspor · 33 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 72.7 | 72.1 | 94.9 | 52.6% | 23.3% | 27.3% | 22.8% | 110.6 | 50.9% | 9.2% | 85.3% | 44.8% | -15.7 |
| Nesibe Aydın | 71.4 | 72.1 | 110.6 | 50.9% | 9.2% | 14.7% | 44.8% | 94.9 | 52.6% | 23.3% | 72.7% | 22.8% | +15.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 26/57 (%45.6) | Saha İçi Şut | 27/58 (%46.6) |
| 18/38 (%47.4) | 2 Sayı | 22/39 (%56.4) |
| 8/19 (%42.1) | 3 Sayı | 5/19 (%26.3) |
| 9/13 (%69.2) | Serbest Atış | 20/26 (%76.9) |
| 38 | Ribaund | 29 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 15 | Asist | 12 |
| 5 | Top Çalma | 6 |
| 0 | Blok | 1 |
| 19 | Top Kaybı | 7 |
| 28 | Faul | 19 |
| 142 | Verimlilik (PIR) | 162 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada OGM Ormanspor 3, Nesibe Aydın 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 04.11.2022Nesibe Aydın 62-69 OGM Ormanspor
- 03.02.2023OGM Ormanspor 69-79 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

