KBSL · 5. Hafta · 2023-2024 · 7 Ekim 2023 00:00
Maç normal süreyi 97-97 berabere tamamladı; Antalya Toroslar Basketbol uzatmada 10-9 ile kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | UZ1 | T |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 19 | 24 | 32 | 22 | 9 | 106 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 16 | 24 | 24 | 33 | 10 | 107 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
85.8 sezon ort. 77.3 | Tempo | 85.8 sezon ort. 81.9 |
| Hücum | ||
124.5 sezon ort. 107.8 | 100 hücumda sayı | 123.8 sezon ort. 95.8 |
59.6% sezon ort. 53.3% | eFG% | 59.3% sezon ort. 47.9% |
14.4% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 12.2% sezon ort. 15.7% |
30.8% sezon ort. 28.2% | Hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 21.7% |
31.5% sezon ort. 22.3% | Serbest atış oranı | 34.7% sezon ort. 23.5% |
39.7% sezon ort. 36.2% | Üçlük payı | 40.0% sezon ort. 37.8% |
| Savunma | ||
123.8 sezon ort. 105.7 | 100 savunmada yenen sayı | 124.5 sezon ort. 105.0 |
59.3% sezon ort. 51.3% | Rakip eFG% | 59.6% sezon ort. 51.2% |
12.2% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 14.4% sezon ort. 15.6% |
28.6% sezon ort. 30.2% | Rakip hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 28.9% |
34.7% sezon ort. 24.1% | Rakip serbest atış oranı | 31.5% sezon ort. 23.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kelsey Bone Antalya Toroslar Basketbol · 42 dk+27.5 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Melikgazi Kayseri Basketbol · 39 dk+16.3 PIR
- Claudia Monica Cuic Melikgazi Kayseri Basketbol · 35 dk+4.7 PIR
- Arzu Özdemir Antalya Toroslar Basketbol · 18 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Destanni Mone Henderson Antalya Toroslar Basketbol · 34 dk−16.2 PIR
- Breanna Marquice Richardson Melikgazi Kayseri Basketbol · 33 dk−11.2 PIR
- Fatmanur Karakaş Melikgazi Kayseri Basketbol · 9 dk−0.9 PIR
- Andela Delic Antalya Toroslar Basketbol · 29 dk−0.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 85.1 | 85.8 | 124.5 | 59.6% | 14.4% | 30.8% | 31.5% | 123.8 | 59.3% | 12.2% | 71.4% | 34.7% | +0.7 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 86.4 | 85.8 | 123.8 | 59.3% | 12.2% | 28.6% | 34.7% | 124.5 | 59.6% | 14.4% | 69.2% | 31.5% | -0.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| 36/73 (%49.3) | Saha İçi Şut | 39/75 (%52.0) |
| 21/44 (%47.7) | 2 Sayı | 28/45 (%62.2) |
| 15/29 (%51.7) | 3 Sayı | 11/30 (%36.7) |
| 19/23 (%82.6) | Serbest Atış | 18/26 (%69.2) |
| 42 | Ribaund | 39 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 14 | Asist | 25 |
| 7 | Top Çalma | 7 |
| 5 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 12 |
| 23 | Faul | 21 |
| 236 | Verimlilik (PIR) | 242 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 3, Antalya Toroslar Basketbol 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 06.10.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 106-107 Antalya Toroslar Basketbol
- 13.01.2024Antalya Toroslar Basketbol 81-80 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

