KBSL · 4. Hafta · 2023-2024 · 1 Ekim 2023 00:00
Beşiktaş BOA 1. çeyreği 32-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 32 | 11 | 21 | 18 | 82 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 13 | 23 | 24 | 16 | 76 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.3 sezon ort. 77.0 | Tempo | 74.3 sezon ort. 77.7 |
| Hücum | ||
107.7 sezon ort. 110.2 | 100 hücumda sayı | 104.8 sezon ort. 108.5 |
49.2% sezon ort. 49.2% | eFG% | 50.0% sezon ort. 53.7% |
11.9% sezon ort. 13.2% | Top kaybı oranı | 13.6% sezon ort. 15.9% |
23.5% sezon ort. 34.7% | Hücum ribaundu % | 36.4% sezon ort. 27.9% |
35.9% sezon ort. 26.3% | Serbest atış oranı | 11.0% sezon ort. 23.2% |
29.7% sezon ort. 31.7% | Üçlük payı | 37.0% sezon ort. 36.3% |
| Savunma | ||
104.8 sezon ort. 98.4 | 100 savunmada yenen sayı | 107.7 sezon ort. 106.3 |
50.0% sezon ort. 47.1% | Rakip eFG% | 49.2% sezon ort. 51.7% |
13.6% sezon ort. 14.6% | Zorlanan top kaybı | 11.9% sezon ort. 15.9% |
36.4% sezon ort. 26.1% | Rakip hücum ribaundu % | 23.5% sezon ort. 30.3% |
11.0% sezon ort. 23.3% | Rakip serbest atış oranı | 35.9% sezon ort. 24.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş BOA · 20 dk+5.7 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 37 dk+4.6 PIR
- Gintare Petronyte Melikgazi Kayseri Basketbol · 38 dk+3.4 PIR
- Breanna Marquice Richardson Melikgazi Kayseri Basketbol · 26 dk+0.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tijana Krivacevic Beşiktaş BOA · 27 dk−5.9 PIR
- Merve Arı Melikgazi Kayseri Basketbol · 25 dk−5.4 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Melikgazi Kayseri Basketbol · 34 dk−3.1 PIR
- Damla Gezgin Melikgazi Kayseri Basketbol · 18 dk−2.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 76.1 | 74.3 | 107.7 | 49.2% | 11.9% | 23.5% | 35.9% | 104.8 | 50.0% | 13.6% | 63.6% | 11.0% | +2.9 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 72.5 | 74.3 | 104.8 | 50.0% | 13.6% | 36.4% | 11.0% | 107.7 | 49.2% | 11.9% | 76.5% | 35.9% | -2.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 28/64 (%43.8) | Saha İçi Şut | 31/73 (%42.5) |
| 21/45 (%46.7) | 2 Sayı | 20/46 (%43.5) |
| 7/19 (%36.8) | 3 Sayı | 11/27 (%40.7) |
| 19/23 (%82.6) | Serbest Atış | 3/8 (%37.5) |
| 36 | Ribaund | 42 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 16 | Asist | 18 |
| 6 | Top Çalma | 4 |
| 5 | Blok | 3 |
| 10 | Top Kaybı | 12 |
| 15 | Faul | 24 |
| 182 | Verimlilik (PIR) | 165 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 19 karşılaşmada Beşiktaş BOA 12, Melikgazi Kayseri Basketbol 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 30.09.2023Beşiktaş BOA 82-76 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 07.01.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 86-99 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

