KBSL · 3. Hafta · 2023-2024 · 24 Eylül 2023 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol ilk çeyreği 27-19 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 27 | 24 | 19 | 10 | 80 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 19 | 18 | 15 | 7 | 59 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.7 sezon ort. 77.8 | Tempo | 72.7 sezon ort. 78.5 |
| Hücum | ||
113.1 sezon ort. 108.3 | 100 hücumda sayı | 79.0 sezon ort. 100.2 |
53.0% sezon ort. 53.6% | eFG% | 37.9% sezon ort. 48.0% |
10.0% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 18.2% sezon ort. 16.5% |
24.3% sezon ort. 28.4% | Hücum ribaundu % | 27.7% sezon ort. 31.6% |
19.7% sezon ort. 22.8% | Serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 21.2% |
34.8% sezon ort. 36.4% | Üçlük payı | 27.3% sezon ort. 29.9% |
| Savunma | ||
79.0 sezon ort. 107.4 | 100 savunmada yenen sayı | 113.1 sezon ort. 105.9 |
37.9% sezon ort. 52.1% | Rakip eFG% | 53.0% sezon ort. 50.9% |
18.2% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 10.0% sezon ort. 14.1% |
27.7% sezon ort. 30.2% | Rakip hücum ribaundu % | 24.3% sezon ort. 28.3% |
19.7% sezon ort. 24.7% | Rakip serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 26.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Breanna Marquice Richardson Melikgazi Kayseri Basketbol · 28 dk+12.9 PIR
- Fatmanur Karakaş Melikgazi Kayseri Basketbol · 15 dk+7.3 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Melikgazi Kayseri Basketbol · 30 dk+7.2 PIR
- Sevgi Tonguç Melikgazi Kayseri Basketbol · 12 dk+5.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Yağmur Bul İlkem Yapı Tarsus Spor · 33 dk−9.5 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave İlkem Yapı Tarsus Spor · 38 dk−8.5 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 26 dk−8.4 PIR
- Merve Arı Melikgazi Kayseri Basketbol · 17 dk−8.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 70.7 | 72.7 | 113.1 | 53.0% | 10.0% | 24.3% | 19.7% | 79.0 | 37.9% | 18.2% | 72.3% | 19.7% | +34.2 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 74.7 | 72.7 | 79.0 | 37.9% | 18.2% | 27.7% | 19.7% | 113.1 | 53.0% | 10.0% | 75.7% | 19.7% | -34.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 30/66 (%45.5) | Saha İçi Şut | 22/66 (%33.3) |
| 20/43 (%46.5) | 2 Sayı | 16/48 (%33.3) |
| 10/23 (%43.5) | 3 Sayı | 6/18 (%33.3) |
| 10/13 (%76.9) | Serbest Atış | 9/13 (%69.2) |
| 43 | Ribaund | 41 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 22 | Asist | 19 |
| 4 | Top Çalma | 5 |
| 4 | Blok | 0 |
| 8 | Top Kaybı | 16 |
| 17 | Faul | 18 |
| 208 | Verimlilik (PIR) | 117 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 23.09.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 80-59 İlkem Yapı Tarsus Spor
- 29.12.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 101-84 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

