KBSL · 7. Hafta · 2023-2024 · 21 Ekim 2023 00:00
ÇBK Mersin 4. çeyreği 23-10 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin | 19 | 20 | 10 | 23 | 72 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 14 | 14 | 13 | 10 | 51 |
| ÇBK Mersin | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.7 sezon ort. 77.6 | Tempo | 73.7 sezon ort. 78.5 |
| Hücum | ||
98.3 sezon ort. 106.1 | 100 hücumda sayı | 68.8 sezon ort. 100.6 |
50.0% sezon ort. 51.6% | eFG% | 34.3% sezon ort. 48.1% |
13.5% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 19.5% sezon ort. 16.5% |
20.0% sezon ort. 31.0% | Hücum ribaundu % | 30.2% sezon ort. 31.4% |
18.5% sezon ort. 24.4% | Serbest atış oranı | 10.4% sezon ort. 21.6% |
35.4% sezon ort. 38.6% | Üçlük payı | 17.9% sezon ort. 30.2% |
| Savunma | ||
68.8 sezon ort. 96.7 | 100 savunmada yenen sayı | 98.3 sezon ort. 106.4 |
34.3% sezon ort. 46.6% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 51.1% |
19.5% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 13.5% sezon ort. 14.0% |
30.2% sezon ort. 26.3% | Rakip hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 28.5% |
10.4% sezon ort. 24.9% | Rakip serbest atış oranı | 18.5% sezon ort. 26.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Derin Yaya ÇBK Mersin · 28 dk+7.6 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin · 24 dk+5.4 PIR
- Aysude Torcu İlkem Yapı Tarsus Spor · 15 dk+5.2 PIR
- Agnes Studer ÇBK Mersin · 20 dk+1.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Khadijiah Docia Andrea Cave İlkem Yapı Tarsus Spor · 38 dk−18.7 PIR
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 26 dk−12.0 PIR
- Danielle Marie Robinson İlkem Yapı Tarsus Spor · 36 dk−11.7 PIR
- Nina Bogicevic İlkem Yapı Tarsus Spor · 32 dk−6.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin | 73.3 | 73.7 | 98.3 | 50.0% | 13.5% | 20.0% | 18.5% | 68.8 | 34.3% | 19.5% | 69.8% | 10.4% | +29.4 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 74.1 | 73.7 | 68.8 | 34.3% | 19.5% | 30.2% | 10.4% | 98.3 | 50.0% | 13.5% | 80.0% | 18.5% | -29.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 28/65 (%43.1) | Saha İçi Şut | 22/67 (%32.8) |
| 19/42 (%45.2) | 2 Sayı | 20/55 (%36.4) |
| 9/23 (%39.1) | 3 Sayı | 2/12 (%16.7) |
| 7/12 (%58.3) | Serbest Atış | 5/7 (%71.4) |
| 38 | Ribaund | 45 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 22 | Asist | 14 |
| 11 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 3 |
| 11 | Top Kaybı | 17 |
| 13 | Faul | 17 |
| 185 | Verimlilik (PIR) | 101 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 20.10.2023ÇBK Mersin 72-51 İlkem Yapı Tarsus Spor
- 26.01.2024İlkem Yapı Tarsus Spor 87-76 ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

