KBSL · 4. Hafta · 2023-2024 · 1 Ekim 2023 00:00
ÇBK Mersin 2. çeyreği 24-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 14 | 11 | 12 | 15 | 52 |
| ÇBK Mersin | 17 | 24 | 18 | 10 | 69 |
| Botaş | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.3 sezon ort. 77.3 | Tempo | 77.3 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
67.5 sezon ort. 98.3 | 100 hücumda sayı | 89.1 sezon ort. 106.4 |
33.8% sezon ort. 47.0% | eFG% | 38.3% sezon ort. 52.0% |
18.4% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 16.6% sezon ort. 16.2% |
21.3% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 29.5% sezon ort. 30.7% |
10.3% sezon ort. 24.6% | Serbest atış oranı | 40.6% sezon ort. 23.7% |
36.8% sezon ort. 23.3% | Üçlük payı | 25.0% sezon ort. 38.9% |
| Savunma | ||
89.1 sezon ort. 98.7 | 100 savunmada yenen sayı | 67.5 sezon ort. 96.8 |
38.3% sezon ort. 47.1% | Rakip eFG% | 33.8% sezon ort. 46.6% |
16.6% sezon ort. 14.3% | Zorlanan top kaybı | 18.4% sezon ort. 16.3% |
29.5% sezon ort. 25.1% | Rakip hücum ribaundu % | 21.3% sezon ort. 26.6% |
40.6% sezon ort. 24.9% | Rakip serbest atış oranı | 10.3% sezon ort. 25.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Virag Csilla Kiss ÇBK Mersin · 25 dk+9.6 PIR
- Ronahi Kıran Botaş · 9 dk+8.6 PIR
- Laura Cornelius ÇBK Mersin · 22 dk+3.7 PIR
- Melis Gülcan ÇBK Mersin · 22 dk+1.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova ÇBK Mersin · 23 dk−8.2 PIR
- Joyner Michelle Holmes Botaş · 17 dk−8.2 PIR
- Feyonda Rena Fitzgerald Botaş · 23 dk−7.6 PIR
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin · 11 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 77.1 | 77.3 | 67.5 | 33.8% | 18.4% | 21.3% | 10.3% | 89.1 | 38.3% | 16.6% | 70.5% | 40.6% | -21.6 |
| ÇBK Mersin | 77.4 | 77.3 | 89.1 | 38.3% | 16.6% | 29.5% | 40.6% | 67.5 | 33.8% | 18.4% | 78.7% | 10.3% | +21.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 20/68 (%29.4) | Saha İçi Şut | 24/64 (%37.5) |
| 14/43 (%32.6) | 2 Sayı | 23/48 (%47.9) |
| 6/25 (%24.0) | 3 Sayı | 1/16 (%6.3) |
| 6/7 (%85.7) | Serbest Atış | 20/26 (%76.9) |
| 41 | Ribaund | 50 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 37 |
| 13 | Asist | 15 |
| 9 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 1 |
| 16 | Top Kaybı | 15 |
| 23 | Faul | 14 |
| 98 | Verimlilik (PIR) | 163 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 24 karşılaşmada Botaş 9, ÇBK Mersin 15 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 30.09.2023Botaş 52-69 ÇBK Mersin
- 06.01.2024ÇBK Mersin 79-83 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

