KBSL · Playoff Yarı Final 1. Maç · 2022-2023 · 7 Nisan 2023 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ilk çeyreği 25-14 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 25 | 27 | 19 | 22 | 93 |
| Botaş | 14 | 18 | 19 | 14 | 65 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.0 sezon ort. 73.4 | Tempo | 75.0 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
124.4 sezon ort. 110.8 | 100 hücumda sayı | 86.4 sezon ort. 100.8 |
58.6% sezon ort. 53.0% | eFG% | 40.2% sezon ort. 47.6% |
15.4% sezon ort. 14.2% | Top kaybı oranı | 14.6% sezon ort. 14.7% |
45.7% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 16.3% sezon ort. 29.3% |
45.3% sezon ort. 22.2% | Serbest atış oranı | 34.4% sezon ort. 23.8% |
25.0% sezon ort. 37.9% | Üçlük payı | 34.4% sezon ort. 35.5% |
| Savunma | ||
86.4 sezon ort. 91.8 | 100 savunmada yenen sayı | 124.4 sezon ort. 89.2 |
40.2% sezon ort. 45.8% | Rakip eFG% | 58.6% sezon ort. 43.9% |
14.6% sezon ort. 16.8% | Zorlanan top kaybı | 15.4% sezon ort. 18.3% |
16.3% sezon ort. 21.9% | Rakip hücum ribaundu % | 45.7% sezon ort. 26.8% |
34.4% sezon ort. 23.2% | Rakip serbest atış oranı | 45.3% sezon ort. 27.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Esra Ural ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 19 dk+17.4 PIR
- Aleksandra Crvendakic ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 26 dk+9.6 PIR
- Özge Özışık ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 23 dk+7.9 PIR
- Gökşen Fitik ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 17 dk+3.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Meltem Avcı Yılmaz Botaş · 20 dk−9.1 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 27 dk−8.1 PIR
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 23 dk−6.7 PIR
- Kathleen Mae Doyle Botaş · 19 dk−5.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 74.8 | 75.0 | 124.4 | 58.6% | 15.4% | 45.7% | 45.3% | 86.4 | 40.2% | 14.6% | 83.7% | 34.4% | +38.0 |
| Botaş | 75.2 | 75.0 | 86.4 | 40.2% | 14.6% | 16.3% | 34.4% | 124.4 | 58.6% | 15.4% | 54.3% | 45.3% | -38.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 34/64 (%53.1) | Saha İçi Şut | 21/61 (%34.4) |
| 27/48 (%56.3) | 2 Sayı | 14/40 (%35.0) |
| 7/16 (%43.8) | 3 Sayı | 7/21 (%33.3) |
| 18/29 (%62.1) | Serbest Atış | 16/21 (%76.2) |
| 52 | Ribaund | 26 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 36 | Savunma Ribaundu | 19 |
| 28 | Asist | 18 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 12 |
| 19 | Faul | 20 |
| 251 | Verimlilik (PIR) | 119 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 22 karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 13, Botaş 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-1
- 15.10.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 68-51 Botaş
- 14.01.2023Botaş 66-56 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 06.04.2023ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 93-65 Botaş
- 08.04.2023Botaş 57-68 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

