KBSL · 24. Hafta · 2022-2023 · 26 Mart 2023 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ilk çeyreği 22-12 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 22 | 22 | 27 | 19 | 90 |
| Rize Belediyesi | 12 | 20 | 20 | 14 | 66 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Rize Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.3 sezon ort. 73.3 | Tempo | 76.3 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
117.0 sezon ort. 111.1 | 100 hücumda sayı | 87.2 sezon ort. 84.1 |
56.8% sezon ort. 53.0% | eFG% | 41.4% sezon ort. 41.6% |
12.0% sezon ort. 14.3% | Top kaybı oranı | 18.3% sezon ort. 18.0% |
37.5% sezon ort. 32.1% | Hücum ribaundu % | 37.0% sezon ort. 26.4% |
24.7% sezon ort. 22.9% | Serbest atış oranı | 18.6% sezon ort. 22.7% |
30.1% sezon ort. 37.8% | Üçlük payı | 41.4% sezon ort. 41.8% |
| Savunma | ||
87.2 sezon ort. 91.8 | 100 savunmada yenen sayı | 117.0 sezon ort. 98.5 |
41.4% sezon ort. 45.8% | Rakip eFG% | 56.8% sezon ort. 47.7% |
18.3% sezon ort. 16.7% | Zorlanan top kaybı | 12.0% sezon ort. 17.9% |
37.0% sezon ort. 21.1% | Rakip hücum ribaundu % | 37.5% sezon ort. 31.1% |
18.6% sezon ort. 23.8% | Rakip serbest atış oranı | 24.7% sezon ort. 26.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Arzu Özdemir Rize Belediyesi · 31 dk+9.8 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 18 dk+8.2 PIR
- Deniz Üstün Rize Belediyesi · 28 dk+5.7 PIR
- Gamze Takmaz ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 20 dk+3.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sümeyya Özcan Rize Belediyesi · 15 dk−8.3 PIR
- Jaelyn Brown Rize Belediyesi · 36 dk−6.6 PIR
- Eydina Topçu Rize Belediyesi · 9 dk−6.2 PIR
- Marie Elise Benson Rize Belediyesi · 30 dk−5.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 76.9 | 76.3 | 117.0 | 56.8% | 12.0% | 37.5% | 24.7% | 87.2 | 41.4% | 18.3% | 63.0% | 18.6% | +29.8 |
| Rize Belediyesi | 75.7 | 76.3 | 87.2 | 41.4% | 18.3% | 37.0% | 18.6% | 117.0 | 56.8% | 12.0% | 62.5% | 24.7% | -29.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Rize Belediyesi |
|---|---|---|
| 37/73 (%50.7) | Saha İçi Şut | 24/70 (%34.3) |
| 28/51 (%54.9) | 2 Sayı | 14/41 (%34.1) |
| 9/22 (%40.9) | 3 Sayı | 10/29 (%34.5) |
| 7/18 (%38.9) | Serbest Atış | 8/13 (%61.5) |
| 44 | Ribaund | 42 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 31 | Asist | 13 |
| 9 | Top Çalma | 4 |
| 5 | Blok | 4 |
| 11 | Top Kaybı | 17 |
| 15 | Faul | 16 |
| 240 | Verimlilik (PIR) | 117 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 16.12.2022Rize Belediyesi 60-83 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 25.03.2023ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 90-66 Rize Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

