KBSL · 20. Hafta · 2022-2023 · 6 Mart 2023 00:00
Beşiktaş ilk çeyreği 22-8 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Rize Belediyesi | 8 | 21 | 19 | 13 | 61 |
| Beşiktaş | 22 | 17 | 17 | 19 | 75 |
| Rize Belediyesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.4 sezon ort. 77.4 | Tempo | 75.4 sezon ort. 76.3 |
| Hücum | ||
80.4 sezon ort. 84.4 | 100 hücumda sayı | 100.1 sezon ort. 94.8 |
40.3% sezon ort. 41.7% | eFG% | 43.5% sezon ort. 44.6% |
20.9% sezon ort. 17.9% | Top kaybı oranı | 12.5% sezon ort. 15.0% |
33.3% sezon ort. 26.5% | Hücum ribaundu % | 32.5% sezon ort. 26.4% |
16.4% sezon ort. 22.8% | Serbest atış oranı | 26.1% sezon ort. 26.8% |
44.8% sezon ort. 41.6% | Üçlük payı | 14.5% sezon ort. 28.1% |
| Savunma | ||
100.1 sezon ort. 99.2 | 100 savunmada yenen sayı | 80.4 sezon ort. 100.4 |
43.5% sezon ort. 48.3% | Rakip eFG% | 40.3% sezon ort. 46.4% |
12.5% sezon ort. 17.8% | Zorlanan top kaybı | 20.9% sezon ort. 14.5% |
32.5% sezon ort. 31.3% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 31.3% |
26.1% sezon ort. 26.5% | Rakip serbest atış oranı | 16.4% sezon ort. 25.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Monique Billings Beşiktaş · 33 dk+12.1 PIR
- Marie Elise Benson Rize Belediyesi · 40 dk+5.6 PIR
- Deniz Üstün Rize Belediyesi · 32 dk+5.2 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 12 dk+2.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jaelyn Brown Rize Belediyesi · 36 dk−12.1 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş · 38 dk−6.2 PIR
- Arzu Özdemir Rize Belediyesi · 33 dk−5.3 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş · 40 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Rize Belediyesi | 75.8 | 75.4 | 80.4 | 40.3% | 20.9% | 33.3% | 16.4% | 100.1 | 43.5% | 12.5% | 67.5% | 26.1% | -19.7 |
| Beşiktaş | 74.9 | 75.4 | 100.1 | 43.5% | 12.5% | 32.5% | 26.1% | 80.4 | 40.3% | 20.9% | 66.7% | 16.4% | +19.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Rize Belediyesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 24/67 (%35.8) | Saha İçi Şut | 28/69 (%40.6) |
| 18/37 (%48.6) | 2 Sayı | 24/59 (%40.7) |
| 6/30 (%20.0) | 3 Sayı | 4/10 (%40.0) |
| 7/11 (%63.6) | Serbest Atış | 15/18 (%83.3) |
| 42 | Ribaund | 43 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 14 | Asist | 14 |
| 6 | Top Çalma | 10 |
| 3 | Blok | 3 |
| 19 | Top Kaybı | 11 |
| 18 | Faul | 18 |
| 119 | Verimlilik (PIR) | 178 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 18.11.2022Beşiktaş 76-59 Rize Belediyesi
- 05.03.2023Rize Belediyesi 61-75 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

