KBSL · 19. Hafta · 2022-2023 · 3 Mart 2023 00:00

101 - 72

Çankaya Üniversitesi 3. çeyreği 28-14 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 25 | 28 | 28 | 20 | 101 |
| Rize Belediyesi | 24 | 20 | 14 | 14 | 72 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Rize Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.8 sezon ort. 75.3 | Tempo | 76.8 sezon ort. 77.3 |
| Hücum | ||
133.1 sezon ort. 92.1 | 100 hücumda sayı | 92.6 sezon ort. 83.9 |
63.1% sezon ort. 43.7% | eFG% | 44.9% sezon ort. 41.5% |
16.1% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 16.9% sezon ort. 18.1% |
35.5% sezon ort. 23.5% | Hücum ribaundu % | 26.2% sezon ort. 26.8% |
44.3% sezon ort. 25.1% | Serbest atış oranı | 19.1% sezon ort. 22.7% |
49.2% sezon ort. 40.0% | Üçlük payı | 44.1% sezon ort. 41.7% |
| Savunma | ||
92.6 sezon ort. 108.0 | 100 savunmada yenen sayı | 133.1 sezon ort. 97.8 |
44.9% sezon ort. 52.4% | Rakip eFG% | 63.1% sezon ort. 47.5% |
16.9% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 16.1% sezon ort. 17.7% |
26.2% sezon ort. 30.4% | Rakip hücum ribaundu % | 35.5% sezon ort. 31.2% |
19.1% sezon ort. 23.1% | Rakip serbest atış oranı | 44.3% sezon ort. 25.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 38 dk+17.2 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Çankaya Üniversitesi · 20 dk+12.7 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 20 dk+11.4 PIR
- Sümeyya Özcan Rize Belediyesi · 34 dk+7.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Arzu Özdemir Rize Belediyesi · 27 dk−5.0 PIR
- Deniz Üstün Rize Belediyesi · 19 dk−1.4 PIR
- Kolby Brennan Morgan Rize Belediyesi · 29 dk−1.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Arzu Özdemir 100 asist barajını geçti
- Jaelyn Brown 100 sayı barajını geçti
- La Tanya Chantella White 100 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 75.9 | 76.8 | 133.1 | 63.1% | 16.1% | 35.5% | 44.3% | 92.6 | 44.9% | 16.9% | 73.8% | 19.1% | +40.5 |
| Rize Belediyesi | 77.7 | 76.8 | 92.6 | 44.9% | 16.9% | 26.2% | 19.1% | 133.1 | 63.1% | 16.1% | 64.5% | 44.3% | -40.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Rize Belediyesi |
|---|---|---|
| 32/61 (%52.5) | Saha İçi Şut | 26/68 (%38.2) |
| 19/31 (%61.3) | 2 Sayı | 17/38 (%44.7) |
| 13/30 (%43.3) | 3 Sayı | 9/30 (%30.0) |
| 24/27 (%88.9) | Serbest Atış | 11/13 (%84.6) |
| 42 | Ribaund | 31 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 22 | Asist | 14 |
| 8 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 15 |
| 16 | Faul | 19 |
| 254 | Verimlilik (PIR) | 126 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 11.11.2022Rize Belediyesi 44-62 Çankaya Üniversitesi
- 02.03.2023Çankaya Üniversitesi 101-72 Rize Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.