KBSL · 16. Hafta · 2022-2023 · 22 Ocak 2023 00:00

76 - 77

Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Antalya Toroslar Basketbol Çankaya Üniversitesi karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 17 | 30 | 16 | 13 | 76 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 18 | 18 | 26 | 15 | 77 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.6 sezon ort. 75.2 | Tempo | 80.6 sezon ort. 76.1 |
| Hücum | ||
95.5 sezon ort. 93.5 | 100 hücumda sayı | 94.3 sezon ort. 85.2 |
40.4% sezon ort. 44.5% | eFG% | 44.4% sezon ort. 40.8% |
11.6% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 15.6% sezon ort. 18.0% |
31.3% sezon ort. 23.5% | Hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 23.0% |
32.9% sezon ort. 25.4% | Serbest atış oranı | 50.0% sezon ort. 30.2% |
35.6% sezon ort. 40.5% | Üçlük payı | 27.4% sezon ort. 32.2% |
| Savunma | ||
94.3 sezon ort. 107.9 | 100 savunmada yenen sayı | 95.5 sezon ort. 106.1 |
44.4% sezon ort. 52.4% | Rakip eFG% | 40.4% sezon ort. 51.9% |
15.6% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 11.6% sezon ort. 15.6% |
21.1% sezon ort. 30.6% | Rakip hücum ribaundu % | 31.3% sezon ort. 29.9% |
50.0% sezon ort. 22.0% | Rakip serbest atış oranı | 32.9% sezon ort. 23.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Queen Kamsiyochukwu Egbo Çankaya Üniversitesi · 34 dk+17.5 PIR
- Khaalia Hillsman Antalya Toroslar Basketbol · 36 dk+6.8 PIR
- Helin Boybeyi Antalya Toroslar Basketbol · 40 dk+5.6 PIR
- Melike Bakırcıoğlu Antalya Toroslar Basketbol · 32 dk+3.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 18 dk−5.5 PIR
- Gülse Uğur Çankaya Üniversitesi · 24 dk−5.4 PIR
- Shaqwedia Montrelle Wallace Antalya Toroslar Basketbol · 39 dk−5.0 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 27 dk−2.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 79.6 | 80.6 | 95.5 | 40.4% | 11.6% | 31.3% | 32.9% | 94.3 | 44.4% | 15.6% | 78.9% | 50.0% | +1.2 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 81.6 | 80.6 | 94.3 | 44.4% | 15.6% | 21.1% | 50.0% | 95.5 | 40.4% | 11.6% | 68.8% | 32.9% | -1.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| 27/73 (%37.0) | Saha İçi Şut | 25/62 (%40.3) |
| 22/47 (%46.8) | 2 Sayı | 20/45 (%44.4) |
| 5/26 (%19.2) | 3 Sayı | 5/17 (%29.4) |
| 17/24 (%70.8) | Serbest Atış | 22/31 (%71.0) |
| 45 | Ribaund | 41 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 14 | Asist | 16 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 0 |
| 11 | Top Kaybı | 14 |
| 23 | Faul | 21 |
| 161 | Verimlilik (PIR) | 164 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 2, Antalya Toroslar Basketbol 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 21.10.2022Antalya Toroslar Basketbol 78-71 Çankaya Üniversitesi
- 21.01.2023Çankaya Üniversitesi 76-77 Antalya Toroslar Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.