KBSL · 17. Hafta · 2022-2023 · 29 Ocak 2023 00:00
Çankaya Üniversitesi 3. çeyreği 20-7 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 22 | 20 | 20 | 11 | 73 |
| Beşiktaş | 20 | 19 | 7 | 20 | 66 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.4 sezon ort. 75.4 | Tempo | 75.4 sezon ort. 76.3 |
| Hücum | ||
94.8 sezon ort. 93.6 | 100 hücumda sayı | 89.4 sezon ort. 95.2 |
41.5% sezon ort. 44.5% | eFG% | 43.9% sezon ort. 44.6% |
13.3% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 14.5% sezon ort. 14.9% |
28.9% sezon ort. 23.6% | Hücum ribaundu % | 22.5% sezon ort. 26.8% |
22.5% sezon ort. 25.8% | Serbest atış oranı | 16.7% sezon ort. 27.2% |
45.1% sezon ort. 40.1% | Üçlük payı | 34.8% sezon ort. 27.3% |
| Savunma | ||
89.4 sezon ort. 108.1 | 100 savunmada yenen sayı | 94.8 sezon ort. 99.8 |
43.9% sezon ort. 52.4% | Rakip eFG% | 41.5% sezon ort. 46.3% |
14.5% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 13.3% sezon ort. 14.8% |
22.5% sezon ort. 30.6% | Rakip hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 31.4% |
16.7% sezon ort. 23.1% | Rakip serbest atış oranı | 22.5% sezon ort. 24.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Taya Reimer Beşiktaş · 40 dk+13.8 PIR
- Gizem Sezer Çankaya Üniversitesi · 20 dk+7.7 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 25 dk+7.0 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş · 33 dk+6.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dana Kiana Evans Beşiktaş · 40 dk−12.5 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Çankaya Üniversitesi · 32 dk−6.0 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 16 dk−4.4 PIR
- Yağmur Önal Beşiktaş · 15 dk−1.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Melek Uzunoğlu 50 top çalma barajını geçti
- Ayşe Cora Yamaner 25 blok barajını geçti
- Dana Kiana Evans 100 asist barajını geçti
- İrem Tutar 250 asist barajını geçti
- La Tanya Chantella White 1.250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 77.0 | 75.4 | 94.8 | 41.5% | 13.3% | 28.9% | 22.5% | 89.4 | 43.9% | 14.5% | 77.5% | 16.7% | +5.4 |
| Beşiktaş | 73.8 | 75.4 | 89.4 | 43.9% | 14.5% | 22.5% | 16.7% | 94.8 | 41.5% | 13.3% | 71.1% | 22.5% | -5.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 25/71 (%35.2) | Saha İçi Şut | 26/66 (%39.4) |
| 16/39 (%41.0) | 2 Sayı | 20/43 (%46.5) |
| 9/32 (%28.1) | 3 Sayı | 6/23 (%26.1) |
| 14/16 (%87.5) | Serbest Atış | 8/11 (%72.7) |
| 44 | Ribaund | 41 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 14 | Asist | 20 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 12 |
| 17 | Faul | 15 |
| 162 | Verimlilik (PIR) | 149 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 6, Beşiktaş 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 28.10.2022Beşiktaş 66-82 Çankaya Üniversitesi
- 28.01.2023Çankaya Üniversitesi 73-66 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

