KBSL · 16. Hafta · 2022-2023 · 21 Ocak 2023 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring 3. çeyreği 27-12 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 15 | 16 | 12 | 22 | 65 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 19 | 13 | 27 | 22 | 81 |
| Beşiktaş | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.3 sezon ort. 76.4 | Tempo | 72.3 sezon ort. 71.8 |
| Hücum | ||
89.6 sezon ort. 95.2 | 100 hücumda sayı | 112.3 sezon ort. 105.6 |
47.6% sezon ort. 44.5% | eFG% | 56.2% sezon ort. 51.8% |
13.1% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 16.4% sezon ort. 16.4% |
10.8% sezon ort. 27.2% | Hücum ribaundu % | 36.1% sezon ort. 30.7% |
12.7% sezon ort. 27.3% | Serbest atış oranı | 21.5% sezon ort. 26.0% |
19.0% sezon ort. 27.8% | Üçlük payı | 35.4% sezon ort. 38.8% |
| Savunma | ||
112.3 sezon ort. 99.2 | 100 savunmada yenen sayı | 89.6 sezon ort. 94.3 |
56.2% sezon ort. 45.8% | Rakip eFG% | 47.6% sezon ort. 46.3% |
16.4% sezon ort. 14.7% | Zorlanan top kaybı | 13.1% sezon ort. 15.1% |
36.1% sezon ort. 31.2% | Rakip hücum ribaundu % | 10.8% sezon ort. 24.0% |
21.5% sezon ort. 24.9% | Rakip serbest atış oranı | 12.7% sezon ort. 19.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Azura Breeona Stevens Galatasaray Çağdaş Faktoring · 37 dk+10.5 PIR
- Kamile Nacickaite Galatasaray Çağdaş Faktoring · 33 dk+4.0 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş · 26 dk+1.5 PIR
- Tuğçe Canıtez Galatasaray Çağdaş Faktoring · 9 dk+1.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Taya Reimer Beşiktaş · 33 dk−9.0 PIR
- Teaira McCovan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 33 dk−7.6 PIR
- Monique Billings Beşiktaş · 33 dk−7.0 PIR
- Ieva Pulvere Galatasaray Çağdaş Faktoring · 17 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 72.5 | 72.3 | 89.6 | 47.6% | 13.1% | 10.8% | 12.7% | 112.3 | 56.2% | 16.4% | 63.9% | 21.5% | -22.6 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 72.2 | 72.3 | 112.3 | 56.2% | 16.4% | 36.1% | 21.5% | 89.6 | 47.6% | 13.1% | 89.2% | 12.7% | +22.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| 29/63 (%46.0) | Saha İçi Şut | 31/65 (%47.7) |
| 27/51 (%52.9) | 2 Sayı | 20/42 (%47.6) |
| 2/12 (%16.7) | 3 Sayı | 11/23 (%47.8) |
| 5/8 (%62.5) | Serbest Atış | 8/14 (%57.1) |
| 27 | Ribaund | 46 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 15 | Asist | 27 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 2 |
| 10 | Top Kaybı | 14 |
| 13 | Faul | 16 |
| 137 | Verimlilik (PIR) | 208 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 15 karşılaşmada Beşiktaş 6, Galatasaray Çağdaş Faktoring 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 21.10.2022Galatasaray Çağdaş Faktoring 72-58 Beşiktaş
- 20.01.2023Beşiktaş 65-81 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

