KBSL · 22. Hafta · 2022-2023 · 24 Mart 2023 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 2. çeyreği 27-16 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 22 | 27 | 18 | 23 | 90 |
| Beşiktaş | 19 | 16 | 16 | 24 | 75 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.2 sezon ort. 73.3 | Tempo | 78.2 sezon ort. 76.2 |
| Hücum | ||
114.4 sezon ort. 111.2 | 100 hücumda sayı | 96.5 sezon ort. 94.9 |
53.6% sezon ort. 53.1% | eFG% | 42.2% sezon ort. 44.7% |
13.1% sezon ort. 14.2% | Top kaybı oranı | 22.0% sezon ort. 14.6% |
35.1% sezon ort. 32.1% | Hücum ribaundu % | 35.1% sezon ort. 26.3% |
31.4% sezon ort. 22.6% | Serbest atış oranı | 50.0% sezon ort. 26.0% |
40.0% sezon ort. 37.5% | Üçlük payı | 25.9% sezon ort. 27.6% |
| Savunma | ||
96.5 sezon ort. 91.5 | 100 savunmada yenen sayı | 114.4 sezon ort. 99.0 |
42.2% sezon ort. 45.8% | Rakip eFG% | 53.6% sezon ort. 45.9% |
22.0% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 13.1% sezon ort. 14.8% |
35.1% sezon ort. 21.3% | Rakip hücum ribaundu % | 35.1% sezon ort. 31.2% |
50.0% sezon ort. 22.8% | Rakip serbest atış oranı | 31.4% sezon ort. 24.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Monique Billings Beşiktaş · 35 dk+8.9 PIR
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 24 dk+8.3 PIR
- Cansu Köksal Öngüner ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 12 dk+7.4 PIR
- Chelsea Gray ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 26 dk+5.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dana Kiana Evans Beşiktaş · 35 dk−15.6 PIR
- Gökşen Fitik ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 21 dk−11.0 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş · 35 dk−9.5 PIR
- Gamze Takmaz ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 18 dk−9.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 78.7 | 78.2 | 114.4 | 53.6% | 13.1% | 35.1% | 31.4% | 96.5 | 42.2% | 22.0% | 64.9% | 50.0% | +17.9 |
| Beşiktaş | 77.8 | 78.2 | 96.5 | 42.2% | 22.0% | 35.1% | 50.0% | 114.4 | 53.6% | 13.1% | 64.9% | 31.4% | -17.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 34/70 (%48.6) | Saha İçi Şut | 22/58 (%37.9) |
| 27/42 (%64.3) | 2 Sayı | 17/43 (%39.5) |
| 7/28 (%25.0) | 3 Sayı | 5/15 (%33.3) |
| 15/22 (%68.2) | Serbest Atış | 26/29 (%89.7) |
| 37 | Ribaund | 37 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 22 | Asist | 17 |
| 8 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 2 |
| 12 | Top Kaybı | 20 |
| 23 | Faul | 17 |
| 200 | Verimlilik (PIR) | 151 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 8, Beşiktaş 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 03.12.2022Beşiktaş 87-92 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 23.03.2023ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 90-75 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

